Milli Eðitim Bakaný Selçuk: Eðitimde yeni bir atýlýma baþlayacaðýz
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Milli Eðitim Bakaný Selçuk: Eðitimde yeni bir atýlýma baþlayacaðýz
Milli Eðitim Bakaný Ziya Selçuk, Türkiye'nin '2023 Eðitim Vizyonu' ile Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðan'ýn da yol göstericiliðiyle yeni bir atýlýma baþlayacaðýný belirterek, 'Tüm Türkiye'ye örnek eðitim þehirleri oluþturacaðýz' dedi.
09 Kasım 2018 Cuma 16:19
 Bu Haberi Paylaş


Çeþitli açýlýþ ve ziyaretler için Kayseri'ye giden Selçuk, Kayseri'nin eðitim açýsýndan asla gözlerinin arkada kalmadýðý þehirlerin baþýnda geldiðini söyledi.

Kentin eðitimde iyi durumda olduðunu ifade eden Selçuk, "Ýyi durumda olmasý bizim için mühim. Ancak iyi ne demek, iyinin iyisi var. Kayseri, uluslararasý standartlarda nerededir, öðretmen niteliði konusunda nerededir, bizim dünyayla yarýþýmýzda nerededir, bu sorularýmýza muhataplýðý da söz konusudur" diye konuþtu.

"Bundan sonra daha büyük hamlelerle alacaðýmýz yollar var" diyen Selçuk, þöyle devam etti:

"Güzel hizmetlerin açýlýþýný yapacaðýz bugün. Hayýrseverlerin bu konudaki giriþimleri, bizim Türkiye'nin her yerinde Kayseri'yi örnek vermemize sebep oluyor. Baþka þehirlerde Kayseri'yi örnek verince 'Onlar zengin' diyorlar, ben de diyorum ki onlarýn gönlü zengin, parasý olan yapmaz hayýr, gönlü zengin olan yapar. Bizim tüm Türkiye'den beklentimiz bu. Türkiye, 2023 Eðitim Vizyonu ile inþallah eðitimde, Sayýn Cumhurbaþkanýmýzýn yol göstericiliðinde, liderliðinde yeni bir atýlýma baþlayacak. Bu atýlýmla beraber de Türkiye'nin dünyayla rekabeti, sürdürülebilir kalkýnmaya olan hizmeti konusunda yeni ufuklar açýlacak diye düþünüyoruz. Bu yönde elimizden gelen gayreti hep beraber göstereceðiz. Ben buna derinden inanýyorum. Kayseri gibi þehirlerin öncülüðünde tüm Türkiye'ye örnek eðitim þehirleri oluþturacaðýz."
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR