Nasrallah: Lübnan ordusu için Ýran'a gitmeye hazýrým
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Nasrallah: Lübnan ordusu için Ýran'a gitmeye hazýrým
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, "Ýsrail'e karþý Lübnan ordusu için Ýran'dan hava savunma sistemleri temin etmeye hazýr olduðunu" söyledi.
07 Şubat 2019 Perşembe 10:02
 Bu Haberi Paylaş


Ýran devrimin 40'ýncý yýl dönümü münasebetiyle Lübnan'ýn baþkenti Beyrut'un güneyinde düzenlenen etkinlikte konuþan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Ýran'ýn çeþitli alanlarda Lübnan'a yardým etmeye hazýr olduðunu ifade etti.

Tahran yönetimine iþaret ederek, "Orada bizden bir þey istemeyen büyük ve samimi bir dost var." diyen Nasrallah, sözlerini þöyle sürdürdü:

"Ben Ýran'ýn dostuyum ve Ýsrail savaþ uçaklarýna karþý koymak için Lübnan ordusuna hava savunma sistemi temin etmeye hazýrým. Hatta bölgenin en güçlü ordusu olmasý için ihtiyaç duyduðu her þeyi temin etmeye hazýrým. Bunun için Ýran'a gitmeye de hazýrým."

Ýran'ýn kendilerine vereceði desteðin neden görmezden gelindiðini soran Nasrallah, "Koruma, kalkýnma ve bilimin yaný sýra uluslararasý mahfillerde bizlere destek çýkacak bu dosta sýrtýmýzý çevirme ve boyunlarýmýzý baþkalarýna teslim etmede ýsrar ediyoruz. Bunlarýn boyunlarýmýza neler yapacaðýný herkes biliyor." diye konuþtu.

Lübnan Bakanlar Kurulunun bu dönemde karþýlaþacaðý en önemli sorunun elektrik olduðuna dikkati çeken Nasrallah, Ýran'ýn bu konuyu çok düþük maliyetle bir yýldan az sürede çözebileceðini iddia etti.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR