Nasrallah'tan Baðýmsýz Sünni Vekiller açýklamasý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Nasrallah'tan Baðýmsýz Sünni Vekiller açýklamasý
Nasrallah yayýmladýðý televizyon açýklamasýnda, 'baðýmsýz Sünni vekillerin' hükümette temsiliyetini istediklerini ifade etti.
11 Kasım 2018 Pazar 08:59
 Bu Haberi Paylaş


"Hariri bize 8 Mart bloðundan Sünni herhangi bir bakanýn hükümette temsiliyetine karþý olduklarýný iletti. Buna karþýlýk biz de bakanlarýmýzýn isimlerini göndermeyeceðimizi söyledik. En baþýndan beri tavrýmýz net" diyen Nasrallah, "Lübnanlýlardan büyük bir kesimi temsil eden Sünni vekillerin hükümette temsiliyet hakký vardýr. Biz de onlarýn yanýnda duruyoruz" ifadesini kullandý.

Nasrallah, "baðýmsýz Sünni vekillerin" temsiliyeti meselesine Ýran ve Suriye konularýnýn karýþtýrýlmasýný da kýnayarak, bunlarýn "boþ sözler" olduðunu savundu.

Geçen mayýs ayýnda yapýlan genel seçimlerde ?iilerin çoðunlukta olduðu bölgelerde ?ii Emel Hareketi ve Hizbullah'ýn desteðini alarak meclise giren Faysal Ömer Karami, Cihad es-Samad, El-Velid Sukkeriye, Abdurrahim Murad, Kasým Haþim ve Adnan Trablusi isimli 6 Sünni milletvekilinin yeni hükümetteki temsiliyet ýsrarý ve Hizbullah'ýn bu vekillerden yana tavýr almasý Lübnan'daki hükümet kurma çalýþmalarýný kilitliyor.

Hizbullah Genel Sekreteri Siyasi Danýþmaný El-Hac Hüseyin Halil, önceki haftalarda baþkent Beyrut'taki ofisinde bahsi geçen 6 Sünni vekille gerçekleþtirdiði görüþme sonrasý yaptýðý açýklamada, "yeni kabinede baðýmsýz Sünni vekillerin de bulunmasý gerektiðini" ifade etmiþti.

Sputnik
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR