Netanyahu: Bizi yok etmek istiyorlar
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Netanyahu: Bizi yok etmek istiyorlar
Tahran'ýn yeni füze denemeleri sonrasý, Ýsrail Baþbakaný Binyamin Netanyahu, Ýran'ýn Ýsrail'i yok etmek istediðini söyledi.
03 Şubat 2019 Pazar 16:35
 Bu Haberi Paylaş


Ýsrail Baþbakaný Binyamin Netanyahu, dün Ýran'ýn yeni uzun menzilli füzesini test etmesine iliþkin, Tahran'ýn ne yaptýðýný ve nerede yaptýðýný bildiklerini, Ýran'a karþý gerekli adýmlarý atmaya devam edeceklerini söyledi.

Haftalýk olaðan kabine toplantýsý öncesi konuþan Netanyahu, bölgesel geliþmelere iliþkin deðerlendirmelerde bulundu.

"ÝRAN ÝSRAÝL'Ý YOK ETME NÝYETÝNDE"Netanyahu, Ýran'ýn açýkça Ýsrail'i yok etme niyetini ortaya koyduðunu dile getirerek, "Ýran'daki zorbalara açýk bir mesajým var. Ne yaptýðýnýzý ve onu nerede yaptýðýnýzý biliyoruz. Ýsrail'in güvenliði ve geleceðini güvence altýna almak için elimizdeki tüm araçlarý kullanarak Ýran'a karþý gerekli adýmlarý atmaya devam edeceðiz." dedi.

Abluka altýndaki Gazze ?eridi'ndeki duruma da deðinen Netanyahu, Ýsrail tarafýna geçiþleri önlemek için Gazze sýnýrýna duvar örmeye baþladýklarýný belirtti.

TEHDÝT ETTÝNetanyahu, Gazze ?eridi'ndeki sükunetin korunmamasýna da atýfta bulunarak, "?unu açýkça belirtmeliyim ki eðer Gazze'de sükunet korunmazsa seçim sürecinde de olsa karar alýrýz ve bu kararý uygulamaktan çekinmeyiz." diyerek Hamas'a gözdaðý verdi.

Ýran, dün Huveyze adý verilen karadan karaya 1350 kilometre menzilli yeni seyir (cruise) füzesini test etmiþti.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR