Okullar bayramdan sonra açýlacak
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Okullar bayramdan sonra açýlacak
Milli Eðitim Bakanlýðý, 2015-2016 eðitim yýlýnýn Kurban bayramýnda sonar 28 Eylül'de açýlacaðýný duyurdu.
21 Ağustos 2015 Cuma 14:03
 Bu Haberi Paylaş


Milli Eðitim Bakanlýðý'ndan yapýlan açýklamada, 14 Eylül 2015 tarihi olarak belirlenen 2015 - 2016 Eðitim-Öðretim yýlýnýn baþlangýcýnýn gelen talepler üzerine yeniden düzenlendiði bildirildi.

Yapýlan çalýþmalar sonucu Bakanlýða baðlý her derece ve türdeki eðitim öðretim kurumlarýnda 2015-2016 eðitim öðretim yýlýnýn baþlangýç tarihinin 28 Eylül 2015 olarak deðiþtirildiði belirtildi.

Oluþacak boþluk nedeniyle okullarýn kapanma tarihi de 17 Haziran 2016 olarak deðiþtirildi.

Açýklamada, okul öncesi, ilkokul birinci sýnýf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarýnýn beþinci sýnýflarýndaki öðrencilerin eðitim ve öðretime uyum programlarýnýn da okullarýn açýldýðý ilk hafta içinde eðitim öðretim süreci ile birlikte gerçekleþtirileceði kaydedildi.

Öðretmenlerin 1 Eylül 2015 tarihinde baþlayacak olan seminer ve meslekî çalýþmalarýnýn da, öðretmenlerin talebi doðrultusunda il ve ilçe müdürlükleri tarafýndan koordine edileceði belirtilen açýklamada, öðretmenlerin  eðitim öðretim döneminin baþlangýcýnda aldýðý eðitim öðretime hazýrlýk ödeneðinin takviminde herhangi bir deðiþiklik yapýlmadýðý ifade edildi.

Açýklamada son olarak söz konusu ödeneklerin bayram öncesi öðretmenlere ödeneceði belirtildi. (ÝLKHA
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR