?zbilek'te Kutlu Doðum Meltemi Esti
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
?zbilek'te Kutlu Doðum Meltemi Esti
Diyarbakýr'ýn Ergani ilçesine Baðlý ?zbilek (Memelan) köyünde ilk defa düzenlenen Kutlu Doðum etkinliðine yediden yetmiþe tüm köy halký iþtirak etti.
04 Nisan 2013 Perşembe 22:36
 Bu Haberi Paylaş
Peygamber Sevdalýlarý Platformu üyesi derneklerden Köy-Der'in Ergani'ye baðlý Özbilek (Memelan) köyünde düzenlediði Kutlu Doðum etkinliði Fýrat Yýldýz'ýn Kuraný Kerim tilavetiyle baþladý.Akabinde Adem Gem, Ramazan Akdoðan ve Cahit Kýlýç tarafýndan Kürtçe mevlit okundu.   Etkinlikte Kürtçe bir konuþma yapan M. Abdulbari Çelik Hoca, ahirete azýk hazýrlamak için bu mevlide geldiklerini belirterek "Buraya gelmeyenler çok piþman olacaklar. Burasý ibadet yeridir, zikir yeridir. Keþke bizde bu alanda, bu mevlitte olsaydýk diyecekler. Keþke biz de Peygamber sevdalýlarýyla birlikte peygambere selam ve salât etseydik, diyeceklerdir" ifadelerini kullandý.   M. Abdulbari Çelik Hocanýn konuþmasýndan sonra Grup Aksa sanatçýlarý tarafýndan Peygamber efendimizle ilgili bestelenen birbirinden güzel ezgiler katýlýmcýlara coþkulu anlar yaþattý. Bazý katýlýmcýlarýn ilahilerden etkilenip cezbeye geldiði görüldü.   "Peygamber (sav) sünneti hayatýmýzýn her alanýnda olmalýdýr" Etkinlikte Kürtçe bir konuþma yapan M. Celal Bozdaþ Hoca, Peygamberin sünnetini takip etmemiz gerektiðini belirterek, "Peygamberimiz (sav) bize ne verdiyse onu almalýyýz, onu yaþamalýyýz. Peygamber (sav) bize neyi yasakladýysa onu terk etmeliyiz. O'nun sünnetini terk edersek azaba müstahak oluruz" dedi.   Toplumun Peygamberin (sav) sünnetini hayatýn tüm alanlarýnda uygulamadýðýný belirten Bozdaþ, "Bizim toplumumuzda Allah'ýn (cc) emri ve Peygamberin (sav) kavliyle kýz istenir. Fakat düðünlerde peygamberin (sav) sünnetini terk ederek dinimize yakýþmayacak bir þekilde bayanlarla erkekler iç içe, karýþýk bir þekilde düðün yapýyor" þeklinde konuþtu.   Etkinlik M. Abdulbari Çelik hocanýn yaptýðý kapanýþ duasýyla son buldu.   Zeki Kaya/Veysi Buran - ÝLKHA  
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR