Pervin Buldan: CHP ve ÝYÝ Parti adayýný destekleyebiliriz
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Pervin Buldan: CHP ve ÝYÝ Parti adayýný destekleyebiliriz
HDP Eþ Genel Baþkaný Pervin Buldan, Mart 2019'da yapýlacak yerel seçimlerde CHP ve ÝYÝ Parti'nin çýkaracaðý ortak adaylarý destekleyip desteklemeyecekleri yönündeki soruya 'Gerçekten Ýstanbul, Ankara ve Ýzmir gibi yerlerde halkýmýzýn istediði, demokrasi güçlerinin tamam dediði, bizim adayýmýzdýr dediði bir insan varsa destekleriz' yanýtýný verdi.
06 Aralık 2018 Perşembe 12:20
 Bu Haberi Paylaş


Artý Gerçek'ten Derya Okatan'a konuþan Pervin Buldan, yerel seçimlerde Ýstanbul, Ankara ve Ýzmir'den aday çýkarýlmayabileceði sinyalini verdi. Buldan, AK Parti'nin geriletilmesi için aday profilinin uygun olmasý halinde CHP-ÝYÝ Parti adayýný destekleyebileceklerini söyledi.

Buldan þunlarý söyledi:

 Türkiye'nin içinde bulunduðu durumu göz önüne aldýðýmýz zaman herkesin aklýselim bir þekilde yerel seçimlere yaklaþmasý gerektiðini düþünüyorum. HDP olarak bu seçimlerin bir referandum olacaðýný ve tarihsel bir öneme sahip olduðunu ifade ediyoruz. Türkiye'nin doðusunda kayyumlarý mutlaka oradan çýkarmak, kayyum zihniyetine son vermek, Türkiye'nin batýsýnda da demokrasi cephesini örmek, AK Parti ve MHP'yi geriletmek gibi bir hedefimiz var. Türkiye'nin batýsýnda, özellikle büyükþehirlerde ortak aday çýkararak AK Parti'nin gerilemesini elbette ki saðlayabiliriz. Herkes AK Parti ve MHP'yi geriletebilmek için her türlü özveriyi yapmaya hazýr. Türkiye'nin batýsý açýsýndan herkesin bu güç birliklerine mutlaka destek vermesi gerekiyor.


Ardýndan "HDP Ýstanbul, Ankara, Ýzmir'de aday çýkarmayacak mý?" sorusunu yanýtlayan Buldan, þunlarý kaydetti:

 Bu konuda henüz verilmiþ bir kararýmýz yok. Ama gerçekten Ýstanbul, Ankara ve Ýzmir gibi yerlerde halkýmýzýn istediði, demokrasi güçlerinin tamam dediði, bizim adayýmýzdýr dediði bir insan varsa biz onu destekleriz.


Buldan "Mesela Ýstanbul'da CHP-ÝYÝ Parti ortak aday çýkardý, destekler misiniz?" sorusuna da "Adayýn profiline bakarýz" yanýtýný verdi.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR