Peygamber Sevdalýlarý Yasin ve arkadaþlarýný unutulmadý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Peygamber Sevdalýlarý Yasin ve arkadaþlarýný unutulmadý
Peygamber Sevdalýlarý tarafýndan Diyarbakýr'da düzenlenen Kutlu Doðum etkinliðinde 6-7 Ekim Katliamý'nda þehid edilen Müslümanlar da unutulmadý.
19 Nisan 2015 Pazar 16:48
 Bu Haberi Paylaş


Diyarbakýr'da Milyonluk katýlýmla devam eden Eþsiz Önder Hz. Muhammed temalý Kutlu Doðum etkinliðine katýlan binlerce gencin, 6-7 Ekim Katliamý'nda katledilen ?ehid Yasin Börü basýlý tiþörtler giydikleri ve  taþýnýlan atkýlarda da Yasin'in resminin basýlý olduðu görüldü.

Alana asýlan büyük boyutlu pankartlarda da Yasin ve Arkadaþlarýnýn resimleri basýlýrken katýlýmcýlar da taþýdýklarý pankartlarla ?ehid Yasin, ?ehid Turan, ?ehid Riyad, ?ehid Cumali, ?ehid Hasan ve ?ehid Hüseyn'i unutmadýklarýný gösterdiler.

Ayrýca Türkçe bir selamlama konuþmasý yapan Mehmet Göktaþ Hoca da 6-7 Ekim Katliamý'nda ?ehid edilen Müslümanlarý anarak, onlarýn þimdi Peygamberin yanýnda olduklarýný belirtti.

Kürtçe konuþma yapan Molla Abdulbari Çelik Hoca ise, þehitlerin isimlerini sayarak; Nasýl ki Yasir ve Sümeyye'nin kaný bütün zalimlerin üzerine sýçramýþsa bu þehitlerin kaný da günümüzün zalimlerinin yüzüne sýçramýþtýr, nasýl ki Yasir ve Sümeyye'nin kaný o zamanýn zalimlerin boðmuþsa bu þehitlerimizin kaný da bu günün zalimlerini boðacaktýr, diyerek þehitleri andý.

Bilindiði üzere 6-7 Ekim Katliamý'nda þehid edilen gençler, geçmiþ yýllarda düzenlenen Kutlu Doðum Programlarýnda aktif olarak görev almýþlardý

?ehid Yasin ve arkadaþlarýndan bahsedilirken, milyonlarca katýlýmcýnýn daha þevkli bir þekilde Tekbir getirdikleri ve Biji Hizbullah, yaþasýn Hizbullah diye slogan attýklarý da gözlerden kaçmadý.

(Hürseda Haber)  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR