Peygamber Sevdalýlarýndan 'Mevlid' mesajý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Peygamber Sevdalýlarýndan 'Mevlid' mesajý
Pazar gününü pazartesiye baðlayan gece Mevlid Kandili. Kameri aylardan Rebi??ul Evvel ayýnýn 11 ve 12??nci günleri arasýnda ihya edilen Mevlid Kandili hakkýnda açýklamada bulunan Peygamber Sevdalýlarý Platformu, tüm Müslümanlarýn Mevlid Kandili??ni kutladý.
10 Aralık 2016 Cumartesi 18:42
 Bu Haberi Paylaş


Yapýlan açýklamada, Hz. Muhammed’in hayatýnýn okunmasý ve daha iyi anlaþýlmasý için 29 Ocak’ta “O’nu Oku, O’nu Yaþa” temasýyla 4 kategoride umre ve 1001 ödüllü Kutlu Doðum Siyer Sýnavý yapýlacaðý hatýrlatýldý.

Açýklamada, “Kâinatýn, karanlýklar içinde kaldýðý bir zamanda insanlýðý karanlýklardan aydýnlýða çýkaran Rehberimiz Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teþriflerinin yýldönümünü yeniden idrak ediyoruz. Bir hidayet güneþi ve kurtuluþ önderi olan Hz. Muhammed'in doðumu ve Peygamber olarak gönderilmesi Allah’ýn bütün insanlara en büyük nimetlerinden biridir. Nimetin deðerine varmak, þükrünü eda etmek ve efendimizin bizlere getirmiþ olduðu bu yüce dine sahip çýkmak, yaþamak biz Müslümanlarýn en temel görevi olmalýdýr. Bu vesileyle 29 Ocak’ta yapacaðýmýz Kutlu Doðum Siyer Sýnavýna tüm Peygamber sevdalýsý halkýmýzýn katýlýmýný bekliyoruz. Bu sene 3 muhteþem siyer kitabýyla sýnavýmýzý gerçekleþtiriyoruz. Bu kitaplarýn okunarak Resulullah’ýn hayatýnýn daha iyi anlaþýlacaðýna inanýyoruz.” denildi.

Ýslam düþmanlarýnýn, ümmetin bölünmüþlüðünden faydalanarak her yeri kan gölüne çevirdiklerine dikkat çekilen açýklamada, “Bugün Ýslam âleminin içinde bulunduðu tefrika ve ayrýlýklar, emperyalistlerin iþtahýný kabartmakta ve Müslümanlarýn birliðini bozmaya dönük fitne ve þeytani planlar geliþtirilmektedir. Geldiðimiz noktada ümmetin bölünmüþlüðünden faydalanan Ýslam düþmanlarý, Ýslam topraklarýný kan gölüne çevirmekte ve Müslümanlarýn kanlarýyla saltanatlarýný muhkemleþtirmektedirler.” ifadelerine yer verildi.

Hz. Muhammed’in her yönüyle özümsenmediði müddetçe insanlýðýn kurtuluþa eremeyeceðine vurgu yapýlan açýklamada, “Ýnsanlýðýn, zulmün karanlýðýndan kurtulmasýnýn tek çaresi Hz. Muhammed (sav)'in getirdiði ilahi mesaja sarýlmak, dünya Müslümanlarýnýn esaretten kurtuluþu; Hz. Muhammed’in yoluna sýmsýký sarýlmak ve aralarýnda Ýslam kardeþliðini bir daha tesis etmekle mümkündür. Ýnsanlýk, en büyük rehberi ve kurtuluþ öðretmeni olan Hz. Muhammed’i her yönüyle özümsemedikçe ve onun getirdiði ilahi mesajý yaþamadýkça aradan uzun yýllar geçse de Ýslam ümmeti ve insanlýk zulüm altýnda kývranmaya devam edecektir. Bu münasebetle Viladet-i Nebi’nin Ýslam âlemine huzur, barýþ ve kardeþliði getirmesine, Müslümanlar arasýndaki tefrikanýn, nifakýn son bulmasýna ve ittihadýn oluþmasýna vesile olmasý dileðiyle Ýslam âleminin Mevlid Kandil’ini tebrik ediyoruz.” denildi.

/ ÝLKHA
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR