Ramazan'da Gazzelilere Kudüs yasak!
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ramazan'da Gazzelilere Kudüs yasak!
Ýþgalci Ýsrail??in, Gazze??de yaþayan Filistinlilerin Ramazan ayý boyunca Kudüs??e giriþlerini engelleme kararý aldýðý açýklandý. Ýsrail, diðer bölgelerden gelen Filistinlilerin de sadece 40 yaþ üstü olanlarýnýn Mescid-i Aksa'ya giriþine izin veriyor.
25 Mayıs 2018 Cuma 15:49
 Bu Haberi Paylaş


þgalci Ýsrail'in Gazze'de yaþayan Filistinlilere Ramazan ayý boyunca Kudüs'e giriþ yasaðý koyduðu bildirildi. Gerekçe olarak ise Ýsrail-Gazze sýnýrýnda týrmanan gerilim gösterildi.

Filistin Topraklarýndaki Hükümet Aktivitelerini Koordinasyon Birimi (COGAT) Genel Müdürü Camilla Ebu Rukon yaptýðý açýklamada Gazze þeridinde gerilimin arttýðýný ve sadece Yahudilere ve Samarya bölgelerinin halkýna Kudüs'e giriþ izni verilmesinin kararlaþtýrýldýðýný söyledi.

bbb_2

Ýsrail, Ramazan ayýnýn ikinci cuma namazýný Mescid-i Aksa'da ibadet ederek geçirmek isteyen 40 yaþ üstü Filistinlilerin ve çocuklarýn geçiþlerine izin verdi. Filistinliler, Batý ?eria'nýn Beytüllahim kenti ile Kudüs'ü ayýran kontrol noktasýndan geçti.
Böylece Gazze'de yaþayan Filistinlilerin, Müslümanlar, Yahudiler ve Hristiyanlar tarafýndan kutsal sayýlan Mescid-i Aksa'yý bu yýl ziyaret edemeyecekleri ve Batý ?eria halký ile birlikte iftarlara katýlamayacaklarý belirtildi.


fff_4
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR