Ruhani: ABD'nin hiçbir iddiasý umduðu gibi gerçekleþmedi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ruhani: ABD'nin hiçbir iddiasý umduðu gibi gerçekleþmedi
Ýran Cumhurbaþkaný Ruhani, ABD'nin 5 Kasým'dan sonraki beklentilerinin gerçekleþmediðini Ýran halkýnýn eskiye göre daha ümitli olduðunu söyledi.
13 Kasım 2018 Salı 17:40
 Bu Haberi Paylaş


Ýran Cumhurbaþkaný Hasan Ruhani, baþkent Tahran'daki Yüksek Sosyal Konseyi toplantýsýnda yaptýðý konuþmada, ABD'nin ikinci yaptýrým paketinin etkisiyle ilgili açýklamalarda bulundu.

Ýran halkýnýn 5 Kasým'dan önceye göre daha ümitli olduðunu belirten Ruhani, "Bazýlarý 5 Kasým'dan sonra özel þartlarýn oluþacaðýný ve halkýn yaþamýnýn altüst olacaðýný düþünüyordu. Fakat herkes gördü ki bu düþünceler yanlýþtýr ve bir vehimden ibarettir." dedi.

”ABD'nin hiçbir iddiasýnýn umduðu gibi gerçekleþmediðini” savunan Ruhani, bazý gazetecilerle birlikte medya organýnýn olumsuz hadiseleri abartarak verdiðini ve halkýn ümidini kýrdýðýný ifade etti.

Ülkede sabit maaþ alanlarýn yaptýrýmlar nedeniyle ekonomik ve geçim sýkýntýsýyla karþý karþýya kaldýðýný aktaran Ruhani, bunlarýn çözülemeyecek sorunlar olmadýðýný ve hükümetin gündeminde olduðunu belirtti.

Ruhani kadýnlarýn statlarda futbol maçý izlemesiyle ilgili tartýþmalara da deðinerek "Statlarýn bir bölümünün kadýnlara ayrýlmasýnda ne gibi bir sakýnca olabilir? Bu þeriata, yasalara ve Kültür Devrimi Yüksek Konseyi'nin kararlarýna aykýrý deðildir." ifadesini kullandý.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR