Saadet Partililere saldýrý! Yaralýlar var...
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Saadet Partililere saldýrý! Yaralýlar var...
Ankara Konya yolu civarýnda gece saatlerinde bayraklama çalýþmasý yapan Saadet Partililere saldýrý düzenlendi. Saldýrýda 7 kiþi yaralanýrken Ankara Milletvekili Adayý Mehmet Fethi ?ztürk de yaralananlar arasýnda yer alýyor.
26 Mayıs 2018 Cumartesi 17:32
 Bu Haberi Paylaş


Ankara Konya yolu civarýnda gece saatlerinde bayraklama çalýþmasý yapan Saadet Partililere saldýrý düzenlendi. Saldýrýda 7 kiþi yaralanýrken Ankara Milletvekili Adayý Mehmet Fethi Öztürk de yaralananlar arasýnda yer alýyor.

Saldýrganlarýn MHP'li bir grup olduðu, saldýrganlarýn baþýnda MHP Genel Baþkan Yardýmcýsý ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya olduðu ifade ediliyor. Yoðun bakýmda tedavi altýna alýnan Saadet Partisi Ankara Milletvekili Adayý Mehmet Fethi Öztürk ve diðer yaralýlarýn saðlýk durumlarýnýn iyi olduðu, tedavilerinin sürdüðü bildirildi.

SAADET PARTÝSÝ'NDEN ÝLK AÇIKLAMA

Saadet Partisi Ankara Ýl Seçim Karargah Baþkaný Selim Aydýn yaptýðý açýklamada þunlarý söyledi:

“Saat 01.30 sularýnda partide toplantý yapýyorduk. Arkadaþlar bizi aradýlar baþkaným Anadolu Bulvarýndan bize saldýrýyorlar. Bizde þuan aðýr yaralý olan Ankara 3. Bölge 3. Sýra adayýmýz Mehmet Fethi Öztürk beyle olay yerine intikal ettik. Biz oraya gider gitmez ne olduðunu sorduk. Mevlüt Karakaya ve ekibindeki arkadaþlar bizim arkadaþlarýn pankartlarýný yýrttýðý iddiasýyla arkadaþlarý darp etmiþler. Olayýn öncesinde þu oluyor; bizim arkadaþlar pankartlarý taþýrken bir anda Devlet Bahçeli'nin makam arabasý geçiyor. 5 dakika sonra bir ekip geliyor. Bizim arkadaþlarý dövüyorlar. Dövdükten sonra  soruyorlar ne oldu diye. Bizim arkadaþlar diyor ki biz indirmiyoruz pankartlarýnýzý. MHP'liler bu yerdeki pankartlar ne diye sorunca bizim pankartlarýmýz dedik. Daha sonra yanlýþlýk oldu kusura bakmayýn dediler. Polisi aramaya teþebbüs edince elini omzuma atýp bak kardeþim uzatmayalým yoksa kötü olacak bununla kalmayacak dediler. Bizde olay uzamasýn diye arkadaþlarý götürmeye çalýþýrken bir anda 25-30 kiþi gelip sorgusuz sualsiz bize vurdular. Ýnanýn sayýsýný saymakta güçlük çektim. Öyle bir noktaya geldi ki silah çekip arkadaþlarýmýzýn aðýzlarýna dayadýlar. Polis bizim arkadaþlarý tutuyor. Öldüresiye darp edilen bizim arkadaþlar gözaltýnýp alýnýp karakola götürülen bizim arkadaþlar. Saðlýkçýlar bile diyor ki bu adamýn (Mehmet Fethi Öztürk) durumu aðýr bu adamýn hastaneye götürülmesi lazým. Polisler amirin emri var gönderemeyiz diyor. Ýl Baþkanýmýz Fatih bey gelip siz ne yapýyorsunuz dedikten 20 dakika sonra ambulansýn gitmesine izin verildi”

Kaynak: Milli Gazete
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR