Sayýn Erdoðan 'Er kiþi' olun!
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Sayýn Erdoðan 'Er kiþi' olun!
Daha ilk günden, Kürdistan'da halkýn yüzde 92'sinin desteklediði baðýmsýzlýk referandumunu 'gayrýmeþru ve rezalet' ilan ettiniz. Neden Sayýn Cumhurbaþkaný? Sizin 'Cumhurbaþkanlýðý hükümet sistemi' referandumunda aldýðýnýz yüzde 51.4 oy meþru oluyor da ...
29 Eylül 2017 Cuma 11:57
 Bu Haberi Paylaş

Sayýn Cumhurbaþkaný; piþmaným. Bölgenin en önemli halklarýndan ve devletlerinden birinin lideri olarak zat-ý alinize, Kürtlerin yüz yýldýr maruz kaldýðý katliamlarýn, baskýlarýn sona ermesinde rol oynayabileceðinize inandýðým, size bu konuda güvendiðim için piþmaným.

Piþmaným çünkü, Kürdistan referandumu sürecinde yaptýðýnýz açýklamalar, kullandýðýnýz üslup, hiçbir þekilde Kürtlerle Türkler arasýnda kardeþliðe, dostluða ve barýþa hizmet etmiyor.

Daha ilk günden, Kürdistan'da halkýn yüzde 92'sinin desteklediði baðýmsýzlýk referandumunu 'gayrýmeþru ve rezalet' ilan ettiniz. Neden Sayýn Cumhurbaþkaný? Sizin 'Cumhurbaþkanlýðý hükümet sistemi' referandumunda aldýðýnýz yüzde 51.4 oy meþru oluyor da Kürdistan halkýnýn kendi kaderini tayin için verdiði yüzde 92’lik ‘Evet’ oyu neden gayrimeþru oluyor?

Kürt olduðumuz için mi?

Kürdistan'a yaptýrýmlardan söz ediyorsunuz. Ýlk aþamada 'TIR'lar Kuzey Irak'a çalýþmadýðý anda bunlar, yiyecek, giyecek bulamayacaklar' diyorsunuz. Tarihin en eski haklarýndan birini, Kürdistan'ý açlýkla, Kerbela ile mi tehdit ediyorsunuz? Kürt halkýnýn rýzkýný siz mi veriyorsunuz?

 Unutmayýn Sayýn Cumhurbaþkaný, Kürt halkýnýn tarihi, açlýk tehditleri, katliamlar ve sürgünlerin tarihidir. Kürt halkýný açlýkla korkutacaðýnýzý mý sanýyorsunuz?

 
Sonra, 'vanayý kapatmakla' tehdit ediyorsunuz? Baðdat'ýn itirazlarýna raðmen Kürt petrolü Ceyhan'a gönderilir ve oradan gemilerle -kimindi o gemiler?- Meksika körfezine kadar dolaþýrken neden kapatmadýnýz vanayý? Sattýðýnýz Kürt petrolünün paralarý nereye gitti? 

 Sayýn Cumhurbaþkaný, 'En kötü günlerinde yanlarýnda olduk. 'Yanýlmýþýz' diyorsunuz.  Esad sizi aldattý, Netahyahu aldattý, Obama aldattý, en son da Sayýn Barzani mi? Nasýl oluyor da bu kadar kolay aldatýlýyorsunuz? Hayýr Sayýn Cumhurbaþkaný, Kürdistan ve Baþkaný Barzani sizi hiç yanýltmadý. Ama siz belki de baþkanlýk yolunda ihtiyaç duyduðunuz oylar için, Kürdistan halkýný aldattýnýz.

?imdi, 'Bu ülkeye ihanet etti' dediðiniz Sayýn Mesud Barzani'yi seçim dönemlerinde 'Baþkan' sýfatýyla Kürt illerine siz davet etmediniz mi? Miting meydanlarýnda birlikte 'Megri Megri' söylerken Sayýn Barzani 'Kürdistan Baþkaný' deðil miydi?  Desteðine ihtiyaç duyduðunuz günlerde Ankara'da göndere çekilen Kürdistan bayraðý þimdi mi gayrimeþru oldu?

 Kürdistan'la Türkiye arasýnda kurulan bütün köprüleri yakmakla tehdit ediyor, askeri seçeneðin masada olduðunu söylüyorsunuz. Kürdistan'ý BAAS'tan sonra þimdi de siz mi bombalayacaksýnýz? Peþmerge ve Kürdistan halkýyla, Kürdistan'da Kürt hükümetinin izniyle konuþlu bulunan Türk askerleri mi savaþacak? Yoksa her fýrsatta Türk ordusu ile savaþacaðýný açýklayan Heþdi ?abi ya da Türk askerlerini diri diri yakan I?ÝD'le mi ittifak edeceksiniz? 

 Hatýrlayýn Sayýn Cumhurbaþkaný, Kürdistan'da Türk askeri ile Peþmerge'nin kaný birbirine karþtý. Peþmerge ve Türk askeri kan kardeþi oldu.   

 Sayýn Cumhurbaþkaný, 'Kredi veriyoruz. Sen kalkýp, böyle bir adýmý atarken, 'soralým' demiyorsun' diyorsunuz. Kürdistan, kendi  kaderini tayin hakký için icazet mi alacak? Türk halký icazet mi aldý? 

Sayýn Cumhurbaþkaný, kendi ülkenizdeki iç barýþ için hep yardým ve destek istediðiniz Sayýn Barzani, baðýmsýzlýk referandumunu sizden icazet almadýðý için mi 'hain' ve yeniden 'aþiret reisi' oldu. 

Sayýn Cumhurbaþkaný; Ben bu dünyaya bir mülteci olarak geldim, hep bir mülteci olarak yaþadým, belki de mülteci olarak öleceðim. Ama benim çocuðum, Kürdistan'nýn çocuklarý artýk mülteci olarak deðil özgür bir ülkede yaþayacaklar.

Sayýn Cumhurbaþkaný, Türkler ile Kürtler, Türkiye ile Kürdistan arasýnda zor inþa edilen güven,  kardeþlik ve barýþ köprülerini yýkmayýn. Kürdistan ile Türkiye arasýna düþmanlýk ve nefret tohumlarý ekmeyin. Hep söylediðiniz gibi, 'musalla taþýnda baþkan deðil, er kiþi niyetine diyecekler'

 'Er kiþi' olun...

Rebwar Kerim Wel- Rüdaw

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR