Sedanur'dan acý haber geldi - Kars'ta kaybolan 9 yaþýndaki kýz çocuðu Sedanur Güzel bulundu!
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Sedanur'dan acý haber geldi - Kars'ta kaybolan 9 yaþýndaki kýz çocuðu Sedanur Güzel bulundu!
Kayýp Sedanur'un ölümü ile ilgili son dakika haberi... Kars'ýn Kaðýzman ilçesinde 7 gün önce kaybolan ve 9 yaþýndaki Sedanur Güzel'den acý haber geldi. Tüm Türkiye 1 haftadýr Sedanur Güzel'den gelecek haberi bekliyordu. Küçük Sedanur, Kars'ýn Kaðýzman ilçesinde, Paslý köyü yakýnlarýnda üzeri taþlarla örtülü vaziyette bulundu.
22 Eylül 2018 Cumartesi 12:00
 Bu Haberi Paylaş


ÜZERÝ TA?LARLA ÖRTÜLÜ VAZÝYETTE BULUNDU

Kars'ýn Kaðýzman ilçesine baðlý Paslý köyünde 16 Eylül'de kaybolan 9 yaþýndaki Sedanur Güzel'i arama çalýþmalarý devam ediyordu. Bu sabah acý haber geldi. Sedanur Güzel üzeri taþlarla örtülü bir vaziyette bulundu.

KARS VALÝSÝ'NDEN AÇIKLAMA

Kars Valisi Rahmi Doðan, yaptýðý açýklamada, 9 yaþýndaki Sedanur'un ölü bulunduðunu söyledi. Doðan, "Ceset, köye bir kilometre uzakta, üzeri taþlarla örtülü vaziyette Kars Ýl Jandarma JAK timleri tarafýndan bulundu. Gerekli inceleme ve otopsi iþlemlerine baþlanacak." ifadelerini kullandý.

EVLERÝNÝN YAKININDA KAYBOLDU

Sedanur Güzel'in köydeki evlerinin yakýnýnda kaybolduðu belirten Doðan, "Sedanur'un cesedi köye yakýn bir mesafede, çamlýk arazide üzeri taþlarla örtülü þekilde bulundu. Bu olay farklý bir yerde yapýlýp ceset buraya getirilmiþ de olabilir, olay olduktan sonra hemen ayný yere konulmuþ da olabilir. Bu hususta arkadaþlar çalýþýyor. Gerekli incelemenin ardýndan açýklamamýzý yapacaðýz." dedi.

Doðan, olaya iliþkin Güzel ailesinin komþusu Ertan B'nin daha önce tutuklandýðýný hatýrlatarak, þu bilgileri paylaþtý:

"Tutuklanan kiþi daha önceden sabýkasý, birtakým cezalarý olan ve þüpheli sýfatýyla alýnýp tutuklanan kiþi. Olay incelendikten sonra tahminimce yeni geliþmeler olabilir. ?u anda onunla ilgili net bir þey yok. Bu kiþi daha önceden birtakým suçlardan cezalar almýþ ve kaçak durumunda, aðabeyinin kimliði ile dolaþan birisi. Dolayýsýyla her halükarda cezasý olan birisi olduðu için mecburen tutuklanmak durumundaydý ve tutuklandý. Geçmiþi de çok saðlýklý birisi deðil. Birtakým suçlara karýþmýþ.

BA?SAVCI KONUYLA ÝLGÝLÝ AÇIKLAMA YAPTI

Kars Cumhuriyet Baþsavcýsý Mehmet Fatih Camgöz: "(9 yaþýndaki Sedanur'un cesedinin bulunmasý) Olay yerinde elde edilen ilk bulgulara göre, üzerinde elbiselerinin olduðu ve cesedin uzun süredir bulunduðu yerde gizlenmiþ vaziyette olduðu görülmüþtür."

ÇOCUÐUN YAKINLARI GÖZYA?LARINI TUTAMADI

Ýl Jandarma Komutanlýðýna baðlý Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timlerince Sedanur Güzel'in cesedinin topraða gömülü ve üzeri taþlarla örtülü halde bulunduðunu öðrenen yakýnlarý ile vatandaþlar olay yerine geldi. Jandarmanýn çevre güvenliði aldýðý söz konusu alanda toplanan Güzel'in yakýnlarýndan bazýlarý gözyaþlarýna hakim olamadý.

MEYVE TOPLAMAYA GÝTMÝ?TÝ...

Kars'ýn Kaðýzman ilçesi Paslý köyünde 16 Eylül'de yabani meyve toplamaya çýkan Sedanur Güzel (9) kaybolmuþtu. Köylülerle kýrsalda arama çalýþmalarýndan sonuç alamayan aile durumu jandarmaya bildirmiþti. Ýhbar üzerine JAK timlerinin yaný sýra Ýl Afet ve Acil Durum Müdürlüðü (AFAD) ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) görevlileri arama çalýþmasý baþlatmýþtý.

ACI HABERÝ ALAN BABA BAYGINLIK GEÇÝRDÝ

Olay yerine gelen ailenin feryadý yürekleri daðladý. Acý haberi alan baba Abdullah Güzel ise olay yerinde fenalaþarak baygýnlýk geçirdi. Fenalaþan babaya ilk yardým ekiplerince müdahale edildi.

 
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR