?ýrnak Kaymakamçeþme'de Kutlu Doðum Etkinliði
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
?ýrnak Kaymakamçeþme'de Kutlu Doðum Etkinliði
Peygamber Sevdalýlarý Platformu tarafýndan, ?ýrnak Merkeze baðlý Kaymakamçeþme (Kenya Keymekam) köyünde Kutlu Doðum etkinliði düzenlendi.
25 Nisan 2015 Cumartesi 12:52
 Bu Haberi Paylaş


Peygamber Sevdalýlarý Platformu tarafýndan organize edilen  ?ýrnak merkeze baðlý Kaymakamçeþme (Kenya keymekam) köyünde düzenlenen “Eþsiz Önder Hz.Muhammed (sav) “ temalý Kutlu Doðum etkinliði, civar köylerden Peygamber aþýklarýnýn katýlýmýyla,   yaðýþ ve soðuk havaya raðmen coþkuyla gerçekleþti.

Mevlit alanýna “ Özgürlük ve Kurtuluþ Önderi  Hz.Muhammed, Ay güzelliðini senden almýþ gül kokulu gül Muhammed “pankartlarý asýldý. Kutlu Doðum programý   köy meydanýnda toplanan erkek ve kadýnlar için ayrý yerler tahsis edildi.

Sunuculuðunu  Asým Özalp  yaptýðý program,  Ebubekir Aksak’ýn Kur’an-ý Kerim tilavetiyle baþladý. Ardýndan Kaymakamçeþme mevlit grubu mevlid-i þerif okudu.

Sýk sýk tekbir ve salavatlarýn eksik olmadýðý programda, Mevlit okunurken yaðan yoðun kar, etkinliðe katýlanlarý zor durumda býrakýrken, kar yaðýþý ve soðuk hava nedeniyle etkinliðe nedeniyle bir süre ara verildi.

“Mevlide kar engeli “

Kar yaðýþýnýn biraz dinmesinin ardýndan Kaymakamçeþme kýz ilahi grubu ilahiler seslendirdi. Kýz ilahi grubundaki Semanur’un okuduðu “Ey Resul” adlý þiiri okuduðu sýrada  katýlýmcýlardan bazýlarýnýn gözyaþlarýný tutamadýðý görüldü.

Kýz ilahi grubunun ardýndan kar yaðýþý dinmeyince platform görevlileri katýlýmcýlara þemsiye daðýttý.

Kar yaðýþý sürerken   programa konuþmacý olarak katýlan Araþtýrmacý Yazar Molla Beþir ?imþek, hem konuþma hem de duayý bir arada yapmak zorunda kaldý.

“ Peygambere olan sadakatin mükafatý mutlaka ahrette olacaktýr ”

?imþek, yaptýðý konuþmasýnda, bugün burada bu soðukta toplanan gencisi yaþlýsý, çocuklarýyla gelen ve gösterdikleri Peygamber sevgisinin, sadakatin Allah nezdinde mutlaka mükafatýnýn olacaðýný söyledi.

 ?imþek konuþmasýnda, kýyamet gününde bu daðlarýn bu güne þahitlik edeceðini belirterek   “ ?unu da unutmayýn kardeþlerim.Peygamberiniz de sizin için çok eziyet çekti. Demeyin biz burada soðukta bekliyoruz, Peygambere bir minnetiniz olmasýn. Allah’ýn Peygamberi hayatýný biz ümmetin kurtuluþu  için feda etmiþtir.Soðukta sýcakta Resulallah hem dünya hem de ahrette kurtuluþumuz için tüm hayatýný bize kurban etmiþtir. Biz burada yaptýðýmýz fedakarlýk çok kýymetlidir ama unutmamalýyýz ki Allah’ýn Resulü her zaman böyle sýkýntý ve fedakarlýkta bulundu. Biz de buradan diyoruz ki ‘Ya Resulallah her ne kadar biz gözlerimizle görmesek bile, senin yaptýðýn zahmetli ve meþakkatli hayatýný, biz de burada bu daðlarýn arasýnda sana þükrümüzü idrak ediyoruz. Her ne kadar seni görmesek bile seni iyi biliyoruz ve seni çok seviyoruz”

“ Allah bu toplanmayý bizim beraberliðimize vesile kýlsýn “

?imþek, konuþmanýn sonunda, “Allah sizin aþkýnýzý, muhabbetinizi artýrsýn.Allah sizi ve bizleri de Peygamberine yoldaþ, arkadaþ ve komþu eylesin.Ya Rabbi sen þahit ol bunca anne çocuðuyla, ihtiyar torunuyla gelmiþ, bu soðukta senin aþkýn için, Resulüne olan sadakati için buradalar. Sen bu manzaraya þahit ol ya Resulallah.Ya Rabbi sen bizi Resulünün sünnetinden ayýrma, onun aþkýný bizim kalbimizden son günümüze kadar hepimizin içinden çýkarma. Bu toplanmamýzý birliðimize, beraberliðimize ve  kardeþliðimize  vesile kýl” diye dua ve niyazda bulundu.

 Kar yaðýþýnýn etkisini yoðun þekilde artýrmasý nedeniyle program   bitirildi. (ÝLKHA)
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR