Sözleþmeli öðretmenlik baþvurularý baþladý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Sözleþmeli öðretmenlik baþvurularý baþladý
Milli Eðitim Bakanlýðýnca, 15 bin sözleþmeli öðretmen alýmýnda KPSS ?ðretmenlik Alan Bilgisi Testi gerektirmeyen alanlar için ön baþvurular 11 Aðustos'a kadar yapýlabilecek.
08 Ağustos 2016 Pazartesi 17:08
 Bu Haberi Paylaş
Milli Eðitim Bakanlýðýnca (MEB), 15 bin sözleþmeli öðretmen alýmýnda KPSS Öðretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) gerektirmeyen alanlar için ön baþvurular baþladý.
MEB'e baðlý örgün ve yaygýn eðitim kurumlarýnýn ihtiyacýnýn karþýlanmasý amacýyla 15 bin sözleþmeli öðretmen alýmýnda ÖABT gerektirmeyen alanlar için adaylardan ön baþvurular, 11 Aðustos'a kadar alýnacak.
Ýlan edilen kadrolar için 2016-KPSS10 ve KPSS121 puan türlerinden 50 ve üzeri taban puana sahip adaylar, sözlü sýnav için "http://ikgm.meb.gov.tr" adresinden baþvuru yapabilecek. En yüksek puanlý adaydan baþlamak üzere ilan edilen kadronun 3 katý kadar aday sözlü sýnava alýnacak.
Adaylarýn sözlü sýnava alýnacaklarý sýnav merkezleri, 12 Aðustos'ta ilan edilecek.
Sözlü sýnavlar, 15-26 Aðustos'ta yapýlacak ve 28 Eylül'de sonuçlar açýklanacak. Alýnan itirazlar, 3 Ekim'de sonuçlandýrýlacak. Adaylarýn atama tercihleri, 4-7 Ekim arasýnda alýnacak ve 10 Ekim'de sonuçlarý açýklanacak.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR