Sözleþmeli öðretmenlik sözlü sýnavý için taban puanlar belli oldu
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Sözleþmeli öðretmenlik sözlü sýnavý için taban puanlar belli oldu
Milli Eðitim Bakanlýðý, 20 bin sözleþmeli öðretmen alýmý için sözlü sýnava çaðrýlan adaylara ait taban puanlarý açýkladý. Buna göre, gýda teknolojisi, 92 ile en yüksek taban puanýna sahip alan oldu. Taban puanlarýna, MEB Personel Genel Müdürlüðünün internet adresinden ulaþýlabilecek.
09 Nisan 2019 Salı 17:45
 Bu Haberi Paylaş


Milli Eðitim Bakanlýðýnca (MEB), 20 bin sözleþmeli öðretmen alýmý için sözlü sýnava çaðrýlan adaylara ait taban puanlar duyuruldu.

Bakanlýðýn internet sitesinden, farklý branþlarda yapýlacak 20 bin sözleþmeli öðretmen alýmý için sözlü sýnava çaðrýlan aday sayýlarý ve adaylara ait KPSS taban puanlarý açýklandý.

Buna göre, gýda teknolojisi, 92 ile en yüksek taban puanýna sahip alan oldu. Daha sonra, 91 taban puanýyla psikoloji, 87 puanla halkla iliþkiler ve organizasyon hizmetleri alanlarý geldi.

Taban puanlarýna, MEB Personel Genel Müdürlüðünün "http://personel.meb.gov.tr/" internet adresinden ulaþýlabilecek.

Sözlü sýnav tarihleri

Sözlü sýnav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar baþarýlý sayýlarak sözleþmeli öðretmenliðe atanmak üzere tercih yapma hakkýný elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eðitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, ayný il veya farklý illerde bulunan eðitim kurumlarý arasýndan istenilen öncelikte yapýlabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eðitim müdürlüðüne onaylatýlacak.

Açýklanan baþvuru takvimine göre, sözlü sýnavlar 12-30 Haziran'da yapýlacak ve sonuçlar 4 Temmuz'da ilan edilecek.

Sözlü sýnav sonuçlarýna iliþkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alýnacak ve 16 Temmuz'da sonuçlandýrýlacak.


  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR