Sur ve Yüksekova'ya 2'þer milyon liralýk destek
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Sur ve Yüksekova'ya 2'þer milyon liralýk destek
Terör örgütü PKK'nýn büyük zararlar verdiði Diyarbakýr'ýn Sur ilçesi ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesine, devlet tarafýndan yapýlan 2'þer milyon liralýk destekle vatandaþýn yaralarý sarýldý.
17 Mart 2018 Cumartesi 14:48
 Bu Haberi Paylaş
  Diyarbakýr'ýn Sur ilçesi ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü tarafýndan hasar gören ev ve iþ yerleri devlet tarafýndan onarýlmasýnýn ardýndan vatandaþlarýn yüzü gülmeye baþladý.

DÝYARBAKIR'A 5 BÝN 637 YENÝ KONUTSur ilçesinde yeniden inþa sürecini baþlatan Çevre ve ?ehircilik Bakanlýðý, toplamda 2 milyar lirayý bulan yatýrýmlarýný hizmete açmaya hazýrlanýyor. Diyarbakýr'ýn iki önemli merkezi Gazi ve Melik Ahmet caddelerinde 3 bin iþ yerinin yapýmýný tamamlayan Bakanlýk, iki ayrý caddede bulunan büro, dükkan ve diðer iþ yerlerinin yenileme çalýþmalarýný tamamladý.

 

Sur ve Yüksekova'ya 2'þer milyon liralýk destek

 

Diyarbakýr'ýn terörden temizlenmesinin ardýndan baþlayan yeniden inþa çalýþmasý kapsamýnda terör saldýrýlarý sýrasýnda evi yýkýlan vatandaþlar için Bakanlýk tarafýndan yapýlan 5 bin 637 konutta da sona gelindi. Konutlarýn haziran ayý itibarýyla tamamlanmasý hedefleniyor.

YÜKSEKOVA'YA 3 BÝN 63 KONUTYüksekova'da PKK terör örgütünce evleri harabeye döndürülen halkýn acil konut ihtiyacýný karþýlamak için büyük bir konut hamlesi baþlattý.  

Yüksekova'da altý bölgede 3 bin 63 konut inþa edilecek.

 

Sur ve Yüksekova'ya 2'þer milyon liralýk destek

 

Evlerin yaný sýra, camiden, dükkanýna, ticaret merkezine kadar her ihtiyaca cevap veren yeni bir þehir ortaya çýkartýrýlmasý hedefleniyor. Projelerin tamamlanmasýyla yeni istihdam alanlarý ve yeni iþ olanaklarý da saðlanarak, büyük þehirlere göçün de önüne geçilmesi bekleniyor.

Ayrýca Hakkari'ye, 5 cami, 3 hastane, spor salonu, kamu hizmet binasý, aile saðlýk merkezi, 4 okul ve ticaret merkezi yapýlmasý planlanýyor.

 

Sur ve Yüksekova'ya 2'þer milyon liralýk destek

 

 

Sur ve Yüksekova'ya 2'þer milyon liralýk destek

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR