Ticaret Bakanlýðý, 5 ilde eþ zamanlý 'hal' denetimi yaptý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ticaret Bakanlýðý, 5 ilde eþ zamanlý 'hal' denetimi yaptý
Ticaret Bakanlýðý, 5 ilde hallere yönelik eþ zamanlý denetim gerçekleþtirdi. Yapýlan denetimler neticesinde normalin üzerinde fiyat artýþlarý gözlemlenen uygulamalarla ilgili idari iþlemler baþlatýlýyor.
06 Şubat 2019 Çarşamba 15:09
 Bu Haberi Paylaş


Bakanlýk baþta  marketler, pazar yerleri ve toptancý olmak üzere çeþitli ürün ve ürün gruplarýnda arz-talep dengesiyle uyuþmayan fiyat artýþlarýnýn tespiti amacýyla saha denetimlerini sýklaþtýrdý.

Ticaret Bakanlýðý girdi maliyeti ve döviz kuru artýþý gibi fiyat deðiþimlerinden etkilenmemesine raðmen bu durumlardan etkileniyormuþ gibi hareket edenleri tespit etmek amacýyla Türkiye genelinde bir çok ilde denetimlerine etkin bir þekilde devam ederken, bu kapsamda Ankara, Adana, Ýstanbul, Mersin ve Antalya’daki hallere eþ zamanlý denetim gerçekleþtirdi.

Ticaret Müfettiþleri ile Ýl Ticaret Müdürlükleri koordinasyonunda gerçekleþtirilen denetimlerde sebze ve meyve ürün fiyatlarý mercek altýna alýndý.

Yapýlan denetimler neticesinde normalin üzerinde fiyat artýþlarý gözlemlenen uygulamalarla ilgili idari iþlemler baþlatýlýyor.

Öte yandan  Ticaret Bakanlýðý, sebze-meyve fiyatlarýndaki aþýrý fiyat oluþumlarýna karþýn 81 il valiliðine talimat göndererek, denetimlerin kapsamýný geniþletmiþti.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR