Toplantý ve gösteri yasaðý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Toplantý ve gösteri yasaðý
Iðdýr, Muþ ve Hakkari??nin ardýndan Bitlis??te de 15 gün süreyle toplantý, gösteri ve yürüyüþ yasaðý getirildi.
08 Nisan 2019 Pazartesi 09:01
 Bu Haberi Paylaş


Valilikten yapýlan açýklamada, 31 Mart seçimleri ile alakalý yaþanmasý muhtemel olaylara karþý tüm toplantý ve gösteri yürüyüþü, basýn açýklamasý gibi faaliyetlerin yasaklandýðý bildirildi.

Yapýlan resmi açýklamada þu ifadelere yer verildi:

 “31 Mart 2019 tarihinde yapýlan Mahalli Ýdareler Genel Seçimleri sonucunun ilimizde açýklanmasýyla alýnan istihbari bilgilerin deðerlendirilmesi sonucunda yaþanmasý muhtemel toplumsal olaylarýn önlenmesi, farklý kesimler arasýnda çatýþma çýkmasýnýn engellenmesi, milli birlik ve beraberliðimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilebilmesi, milli güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliði, Cumhuriyetin temel nitelikleri ve Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüðünün korunmasý, suçlarýn önlenmesi, müessif olaylarýn yaþanmamasý amacýyla;


5442 Sayýlý Ýl Ýdaresi Kanunu'nun 11. maddesi ile 2911 Sayýlý Toplantý ve Gösteri Yürüyüþleri Kanunu'nun 7. Maddesi kapsamýnda ilimizde gerçekleþmesi muhtemel tüm toplantý ve gösteri yürüyüþü, basýn açýklamasý, açýk veya kapalý yer toplantýsý ile protesto eylemi, miting, çadýr kurma, oturma eylemi, stant açma, açlýk grevi, anma töreni, afiþ, pankart ve poster asma, el ilaný ve bildiri daðýtma, imza masasý açma, meþale yakma ve taþýma, konser, panel, konferans, temsil vb. her türlü eylem ve etkinliklerin ilimiz genelinde tüm coðrafi alaný kapsayacak þekilde Ýl Merkezi, Ýlçeler ve Jandarma Sorumluluk bölgeleri dahil 07.04.2019 gününden itibaren 21.04.2019 günü saat 24.00'e kadar yasaklanmasýna karar verilmiþtir. Kamuoyuna saygýyla duyurulur”
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR