Trafikte yeni dönem resmen baþladý: ?ncelik Hayatýn, ?ncelik Yayanýn
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Trafikte yeni dönem resmen baþladý: ?ncelik Hayatýn, ?ncelik Yayanýn
Ýçiþleri Bakaný Süleyman Soylu, trafikte yaya önceliði bilincinin oluþturulmasý amacýyla hazýrlanan '?ncelik Hayatýn, ?ncelik Yayanýn' kampanyasýný ülke genelinde eþ zamanlý olarak baþlattý.
06 Şubat 2019 Çarşamba 14:52
 Bu Haberi Paylaş


Ýçiþleri Bakaný Süleyman Soylu Ankara’da düzenlenen törende þunlarý söyledi:

"Eskiden bize okullarda hep þöyle öðretildi; ilk önce saða bakacaðýz, sonra sola bakacaðýz, tekrar saða bakacaðýz. Bunu anlamý þuydu: Trafikte sorumluluk yayaya ait. Yol boþsa çýkacaksýn, arabayý kollayacaksýn bir þey olursa kusur da dikkatsizlik ve tedbirsizlikten sana ait olacak.

YAYALARA ÖNCELÝK

Oysa yeni kanunda 74. madde yaptýðýmýz deðiþiklik çok net: Artýk kavþaklarda, trafik lambasý olmayan yaya geçidinde, ayrýca trafik polisinin olmadýðý yerlerde araçlar yaya geçidini gördüðü zaman ve yayayý da gördüðü zaman yavaþlayacaklar.

Eskiden nezaketle yol veriliyordu veya vermiyorlardý. Oysa þimdi araçlar gelecekler, yaya geçidinde duracaklar, yayanýn geçmesini bekleyecekler ve ardýndan yolculuklarýna devam edecekler. Ýþte buradaki en temel deðiþiklik bu.

Bu eskiden belki bir nezaketti, bir ricaydý ama þimdi ülkemiz geliþtikçe kurallarýmýz da geliþmektedir ve bu adýmlar hep birlikte atýlmaktadýr."
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR