Trump??tan Brunson açýklamasý: Býrakýn dedim býraktýlar
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Trump??tan Brunson açýklamasý: Býrakýn dedim býraktýlar
ABD ile Türkiye arasýnda geçen yýl büyük bir krize neden olan Rahip Brunson ile ilgili Donald Trump??tan yeni bir açýklama geldi.
08 Şubat 2019 Cuma 17:45
 Bu Haberi Paylaş


2018’in Aðustos ayýnda dolar kurunu 7.20 TL’lere çýkaran ABD ile Türkiye arasýnda yaþanan Rahip Brsunson kriziyle ilgili ABD Baþkaný Donald Trump’tan Amerika’da her yýl 'Ulusal Dua Kahvaltýsý'nda yeni bir açýklama geldi.

BIRAKIN DEDÝM BIRAKTILAR

Trump kahvaltýda hazýr bulunan Rahip Andrew Brunson ile ilgili Türkiye’ye 'Onu çýkarýn, onu býraksanýz iyi olur' dedim ve býraktýlar" ifadelerini kullandý.

Amerika dýþýnda rehin tutulan ABD vatandaþlarý hakkýnda yaptýðý konuþma esnasýnda Rahip Brunson’a deðinen Trump "Yönetimimde ayný zamanda denizaþýrý bölgelerde inançlarý yüzünden hapsedilen Amerikalý rehineler için de savaþýyor. Geçen Ekim ayýnda, Türkiye ile Rahip Andrew Brunson'un serbest býrakýlmasý konusunda bir anlaþmaya vardýk. Ben göreve gelmeden önce uzun süredir içerideydi. Ben, 'Onu býrakmalýsýnýz, býraksanýz iyi olur' dedim ve onlar da býraktýlar. Bu bir mücizeydi, deðil mi?" þeklinde konuþtu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR