Türkçe ezan tartýþmasýnda kesin ihraç talebi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Türkçe ezan tartýþmasýnda kesin ihraç talebi
Türkçe ezan açýklamasý ile gündeme gelen CHP milletvekili ?ztürk Yýlmaz'ýn, Kýlýçdaroðlu tarafýndan kesin ihraç talebi ile disipline sevk edileceði öðrenildi.
11 Kasım 2018 Pazar 12:06
 Bu Haberi Paylaş


Ezanýn Türkçe okunmasýný isteyen CHP Ardahan Milletvekili, gerici Öztürk Yýlmaz, disipline sevk edilmesinin ardýndan düzenlediði basýn toplantýsýnda Genel Baþkan Kemal Kýlýçdaroðlu'na karþý açtý aðzýný, yumdu gözünü. Partinin yönetilemediðini ifade eden Öztürk Yýlmaz, Kýlýçdaroðlu'na "Defolup gideceksin" diye sert bir çýkýþta bulundu.

CHP'li vekilin bu sözlerine cevap vermeyen Kýlýçdaroðlu, parti organlarýný harekete geçirdi. Öztürk Yýlmaz'ýn partiden ihraç edilmesini isteyen CHP Lideri, kurmaylarýna talimat verdi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; Öztürk Yýlmaz'ýn Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) talebiyle 14 Kasým'da yapýlacak Parti Meclisi (PM) toplantýsýnda partiden kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevkinin talep edileceði belirtildi.

Ayný zamanda PM üyesi olan Yýlmaz, kendisi hakkýnda oylama yapýlmasý durumunda bu iþleme katýlamayacak.

12 Kasým'da CHP Grup Yönetim Kurulu toplantýsý yapýlarak GDK için Öztürk'ten savunma talep edileceði ifade ediliyor. Yýlmaz, söz konusu savunmayý yazýlý ya da sözlü olarak verebilecek.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR