Türkiye'de Ebola vakasý yok
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Türkiye'de Ebola vakasý yok
Saðlýk Bakanlýðý Türkiye Hudut ve Sahiller Saðlýk Genel Müdürü Hüsem Hatipoðlu, '?lkemizde bugün itibarýyla Ebola virüs vakasý yoktur' dedi.
27 Ağustos 2014 Çarşamba 11:45
 Bu Haberi Paylaş
Hatipoðlu, Afrika Çad'dan dönen 23 yaþýndaki Ýtalyan uyruklu kadýn yolcunun, 4 arkadaþýyla Nijerya'nýn Kano kentinden THY uçaðý ile Ýstanbul'a gelirken ateþinin yükselmesi ve kusmalarýnýn olmasý üzerine uçakta ayrý bir bölüme alýndýðýný söyledi.

Atatürk Havalimaný'na 22 Aðustos'ta inen THY uçaðýna, Türkiye Hudut ve Sahiller Saðlýk Genel Müdürlüðüne baðlý Atatürk Havalimaný Saðlýk Denetleme Merkezi ekiplerinin giderek hastanýn ilk müdahalesini yaptýðýný belirten Hatipoðlu, þunlarý kaydetti:

"Geldiði yerde sýtma düþünülerek bu hastalýkta kullanýlan malanil tablet baþlanan hastanýn genel durumunun bozuk olmasý üzerine ileri tetkik ve tedavi amacýyla Haseki Eðitim ve Araþtýrma Hastanesi Enfeksiyon Hastalýklarý Kliniði'ne gönderilmiþtir.

Burada deneyimli uzmanlar tarafýndan muayene edilen hastada aðýr bir akut gastroenterit tablosu düþünülmüþ olup, tedavisi buna göre hemen baþlanmýþtýr. Hastanýn genel durumu hýzla düzelmiþtir. Yapýlan tetkiklerde hastanýn sýtma ve Ebola mikroplarýný taþýmadýðý tespit edilmiþtir. Ülkemizde bugün itibarýyla Ebola virüs vakasý yoktur."
 
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR