UNICEF: 1 milyon çocuk kýþý dýþarýda geçirecek
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
UNICEF: 1 milyon çocuk kýþý dýþarýda geçirecek
UNICEF'ten yapýlan açýklamaya göre dünya genelinde 1 milyon çocuk soðuk kýþ aylarýnda barýnak imkanlarýndan faydalanamayacak ve kýþý sokakta geçirecek.
28 Kasım 2018 Çarşamba 10:56
 Bu Haberi Paylaş


(UNICEF), Kuzey Afrika ve Ortadoðu'da yaklaþýk 1 milyon çocuðun kýþ aylarýný evsiz ve barksýz dýþarýda geçireceði uyarýsýnda bulundu.

UNICEF çatýþmalar, insanlarýn evlerini terk etmesi ve iþsizlik gibi sorunlarýn, bu bölgelerde en fazla çocuklarý maðdur ettiðini bildirdi.

UNICEF Kuzey Afrika ve Ortadoðu Bölge Sorumlusu Geert Cappelaere, kýþ koþullarýnda çocuklara gerekli ev ve barýnak saðlanmasý için yürüttükleri çalýþmalarda ciddi maddi sorunlarla karþýlaþtýklarýný belirtti ve en acilen 33 milyon dolara ihtiyaçlarý olduklarýný bildirdi.

Cappelaere, bir milyona yakýn çocuðun yaðmurlu ve soðuk kýþ aylarýna çadýrlarda ve derme çatma barýnaklarda girdiðini hatýrlattý ve bu çocuklarýn aþýrý ýsý kaybýndan doðan sorunlarla ve tehlikeli solunum hastalýklarýyla boðuþtuðunu ifade etti.

UNICEF sorumlusu, bu çocuklarýn kötü beslendiðini, gýda ve saðlýk hizmetlerinden da önemli ölçüde maðdur olduðunu sözlerine ekledi.

UNICEF tarafýndan yapýlan açýklamada, fonun, bu kýþ Suriye, Irak, Ürdün, Lübnan, Türkiye ve Mýsýr'da 1,3 milyon çocuða hizmet götürebilmeyi hedeflediði bildirildi. (Euronews)
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR