Umut Der kurban çalýþmalarýna baþladý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Umut Der kurban çalýþmalarýna baþladý
Her sene Kurban Bayramýnda binlerce aileye kurban eti ulaþtýran Batman Umut-Der, Batman halkýnýn kurban yardýmýnda derneklerini aracý kýlmalarý için çaðrýda bulundu.
23 Ağustos 2015 Pazar 15:15
 Bu Haberi Paylaş


Umut Kervaný Yardým Platformuna üye Batman Muhtaçlar ile Dayanýþma Derneði (Umut-Der) Gýda Bankasý Genel Baþkaný Halil Gergin, hayýrseverlere çaðrýda bulundu. Kurban yardýmlarýnda köprü vazifesi gördüklerini belirten Gergin, Batman halkýnýn kurban yardýmlarýnda derneklerini aracý kýlmalarýný istedi.

Umut-Der olarak geçen senelerde olduðu gibi bu sene de kurbanlýklar temin etmek için erkenden hazýrlýklara baþladýklarýný belirten Halil Gergin, “Umut-Der olarak 2015 Kurban Bayramý için kurban çalýþmalarýnýn startýný verdik. Bu günden itibaren kurban kesmek isteyen hayýrseverlere yardýmcý olmak için derneðimiz kendi bünyesinde kurban alýmýnda ve kesiminde yardýmcý olacaktýr. Küçükbaþ kurbanlarýmýz 500 TL’dir. Büyükbaþ hayvanlarý isteyen vatandaþlar için temin edebiliriz. Her sene olduðu gibi kurbanlarýmýz mezbahanede kesilecektir.” dedi.

Umut-Der olarak köprü vazifesi gördüklerini ve hayýrseverlerin adýna toptan kurbanlýklarý aldýklarýný vurgulayan Gergin, “Kurban Bayramýnda kurbanlarýný derneðimiz vasýtasýyla fakirlere ulaþtýrmak isteyen vatandaþlarýmýz varsa 24 saat derneðimiz açýktýr. Kurban baðýþýnda bulunmak isteyen vatandaþlarýmýz 0488 212 10 12 ile 0506 746 87 97 numaralý telefonlardan bizlere ulaþabilirler. Bayramýn dördüncü gününe kadar istedikleri zaman arayýp kurban sipariþlerini verebilirler. Kurban kesim çalýþmalarýmýz bayramýn dördüncü gününe kadar devam edecektir. Tüm Batman halkýnýn bu sene kurbanda Umut-Der Gýda Bankasýný aracý kýlmalarýný istiyoruz.” þeklinde konuþtu.

?ehrin dört bir tarafýna afiþ asarak halka duyuruda bulunacaklarýný belirten Gergin, kurban temini için dernek çalýþan, üye ve gönüllülerinden oluþan bir komisyon kurduklarýný ve söz konusu komisyonun bu yöndeki çalýþmalarýna baþladýðýný söyledi.   (M. Sait Çelik – ÝLKHA)
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR