Umut Kervaný Yardýmlarýný Aralýksýz Sürdürüyor
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Umut Kervaný Yardýmlarýný Aralýksýz Sürdürüyor
Umut Kervaný Yardým Platformu??na üye dernekler, yaptýklarý yardýmlarla fakir ve muhtaç ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
31 Ağustos 2016 Çarşamba 10:05
 Bu Haberi Paylaş


Umut Kervaný Yardým Platformu’na üye derneklerden Bursa Umut Kervaný Yardým Derneði ile  Viranþehir Cami-Der yaptýklarý yardýmlarla fakir ve muhtaç ailelerin yüzünü güldürdü.

‘Yetim Giydirme Projesi’ kapsamýnda 50 yetim çocuðu baþtan ayaðý giydiren Bursa Umut Kervaný Yardým Derneði, yardýmlarýný aralýksýz devam ettiðini söyledi.

Bursa Umut Kervaný Derneði Genel Baþkaný Adnan Alýnç, hayýrseverlere yardým yapmalarý çaðrýsýnda bulunurak,  “Bursa Umut Kervaný Gýda Bankasý Derneði olarak düzenli olarak yardým yaptýðýmýz aileler var. Ki bunlarýn büyük çoðunluðunu yetimler oluþturuyor. Bunlara aylýk nakdi yardýmlar yapýyoruz, gýda yardýmý yapýyoruz. Ýstedik ki bu sefer farklý bir etkinlik olsun. Hem çocuklarýn yüzü gülsün. Bayram öncesi onlarý giyindirelim inþallah.” dedi.

?uan itibariyle 50’ye yakýn yetim çocuðunu giydirdiklerini belirten Alýnç, þöyle konuþtu; “Ayakkabýlarýndan tutun da alt ve üst tüm giysilerine kadar kendilerine alacaðýz. Tabi bu yardým kampanyamýz devam edecek inþallah. Bize, yetimler için ne zaman ne kadar destek gelirse bunun bir sýnýrý yok. Tarih olarak da bir sýnýrý yok. Ýnþallah biz gelen yardýmlar ölçüsünde sürekli yetimleri giydirmeye devam edeceðiz.”

Alýnç, bir yetimin giyim masrafýnýn alt sýnýr olarak 100 TL belirlediklerini sözlerine ekledi.

Viranþehir Cami-Der yardýmlarýna aralýksýz devam ediyor

?anlýurfa’nýn Viranþehir ilçesinde hayýrlý hizmetleriyle bilinen Cami-Der de fakir ve muhtaç aileleri unutmadý. Ýlçede onlarca aileye gýda yardýmýnda bulanan dernek yetkilileri, bazý ailelere buzdolabý, çamaþýr makinesi, fýrýn ve muhtelif yaþam malzemeleri yardýmýnda bulundu.

Yapýlan yardýmlar hakkýnda bilgi veren Cami-Der Yardým Komisyonu Baþkaný Ýbrahim Halil Dolaþ, “Düzenli yaptýðýmýz yardýmlarýmýza devam ediyoruz. Ýlçede bulunan bazý fakir aileler ile ilçeye baðlý Tekye Mahallesi’nde ikamet eden Suriyeli aileye gýda, giyim ve çeþitli yaþamsal ev malzemeleri daðýtýmýnda bulunduk. Yine Suriyeli 40 aileye kýrmýzý et yardýmýnda bulunduk.” dedi.

Dolaþ, “Ýnþallah Kurban öncesi yüzlerce fakire giyim yardýmýnda bulunacaðýz. Kurban bayramýnda da kurban eti daðýtýmýz olacak. Giyim ve kurban ile ilgili çalýþmalarýmýz devam etmektedir.” diye belirtti.

/ ÝLKHA


  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR