?niversite ek yerleþtirmeleri yarýn baþlýyor
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
?niversite ek yerleþtirmeleri yarýn baþlýyor
2015-?SYS Yükseköðretim Programlarýna Ek Yerleþtirme Kýlavuzu, ?SYM'nin internet sitesinde yayýmlandý.
16 Ağustos 2015 Pazar 19:58
 Bu Haberi Paylaş


ÖSYM'nin internet sitesindeki duyuruya göre, 2015-2016 öðretim yýlý için merkezi yerleþtirmede boþ kalan veya yerleþtirilen adaylarýn kayýt yaptýrmamasý nedeniyle boþalan yükseköðretim programlarýnýn kontenjanlarýna, ÖSYM tarafýndan ek yerleþtirme yapýlacak.

Adaylar, 2015-ÖSYS Ek Yerleþtirme tercihlerini, 17-21 Aðustos'ta internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacak. ÖSYS ek yerleþtirme için tercih bildirim iþlemi, 21 Aðustos'ta  saat 23.59'da sona erecek. Baþvuru merkezlerinden veya ÖSYM Sýnav koardinatörlüklerinden tercih iþlemi yapýlmayacak. Sadece elektronik ortamda yapýlan tercihler iþleme alýnacak. Posta ile ÖSYM'ye gönderilen veya elden verilmek istenen tercih formlarý iþleme alýnmayacak.

Ek yerleþtirme için tercih ücreti 15 lira olacak. Ek yerleþtirme için tercih ücretinin, tercih iþlemi yapýldýktan sonra 17-24 Aðustos'ta yatýrýlmýþ olmasý gerekiyor. Bankadan ödeme iþlemleri resmi iþ günlerinde ve mesai saatlerinde yapýlabilecek. Ek yerleþtirme tercih ücreti ödeme iþlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 24 Aðustos mesai saati bitiminde; ÖSYM'nin internet sayfasýnda yer alan "Ödemeler" alanýndan kredi kartý veya banka kartý ile ödeme yapacak adaylar için 24 Aðustos saat 23.59'da sona erecek. Süre tamamlandýktan sonra ek yerleþtirme ücreti yatýrýlamayacak. Ek yerleþtirme ücretini yatýrmayan adaylarýn ek yerleþtirme için yapmýþ olduklarý sistemde kayýtlý tercihleri geçersiz sayýlacak, yerleþtirme iþlemine alýnmayacak.

ÖSYS ek yerleþtirmeye iliþkin bilgiler, 2015-ÖSYS Yükseköðretim Programlarýna Ek Yerleþtirme Kýlavuzu'nda yer alacak. Adaylar, 2015-ÖSYS ek yerleþtirme kýlavuzuna ÖSYM'nin internet sitesinden eriþebilecek. Kýlavuz daðýtýmý ve satýþý yapýlmayacak. Ek yerleþtirme için baþvuracak adaylarýn bu kýlavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Kýlavuz basýlý olarak daðýtýlmayacaðýndan adaylarýn ÖSYM'den yapýlan duyurularý takip etmeleri yararlarýna olacak.

Ek yerleþtirme iþlemleri, 2015 Öðrenci Seçme ve Yerleþtirme Sistemi (ÖSYS) Kýlavuzu, 2015-ÖSYS Yükseköðretim Programlarý ve Kontenjanlarý Kýlavuzu ile 2015-ÖSYS Yükseköðretim Programlarýna Ek Yerleþtirme Kýlavuzu'nda belirtilen esaslara göre yapýlacak.

ÖSYS Yükseköðretim Programlarýna Ek Yerleþtirme Kýlavuzu'na göre, 2015-ÖSYS ek yerleþtirmeye baþvurabilmek için 2015-ÖSYS'ye baþvuru yapýlmýþ olmasý gerekiyor. Adaylar, tercih yapma haklarý bulunan tablolardan toplam 30'u geçmemek üzere istedikleri sayýda tercih yapabilecek.

ÖSYS merkezi yerleþtirmede bir yükseköðretim programýna yerleþtirilmiþ adaylar ek yerleþtirmede tercih yapma hakkýna sahip deðil. Ek yerleþtirmede tercih yapabilmek için, 2015-ÖSYS merkezi yerleþtirmede hiçbir yükseköðretim programýna yerleþtirilmemiþ olmak gerekiyor.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR