Van Gürpýnar'da Kutlu Doðum etkinliði
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Van Gürpýnar'da Kutlu Doðum etkinliði
Peygamber Sevdalýlarý Platformu, Van??ýn Gürpýnar ilçesine baðlý Güzelsu (Hoþap) Mahallesinde "Kutlu Doðum" mevlidi düzenledi.
19 Nisan 2015 Pazar 12:25
 Bu Haberi Paylaş


Hz Muhammed’in (sav) doðumunun1444’üncü yýldönümünde, Güzelsu (Hoþap)  Ýlköðretim okulunun bahçesinde, halkýn yoðun katýlýmýyla kutlu doðum etkinliði gerçekleþtirdi.

Peygamber Sevdalýlarý Platformu Van Ýl Koordinatörlüðü tarafýndan bu yýl 3’üncüsü düzenlenen "Kutlu Doðum" etkinliðinde, çevre köylerin de katýlýmýyla yüzlerce Peygamber sevdalýsý buluþtu.

Mustafa Öztunç’un sunuculuðunu yaptýðý program saat 13.30’da Ömer Aslan’ýn Kuran-ý Kerim tilavetiyle baþladý. Hz Muhammed (sav) üzerine yazýlan Ýlahi ve ezgilerle devam eten programda sýk sýk salavat ve tekbirler getirildi.

On binlerce Salavat, Hatim ve Yasi’ni ?erif okundu

Kutlu Doðum Haftasý münasebetiyle baþlatýlan kampanya çerçevesinde Hoþap ve çevre köylerden toplamda, 6 milyon 258 bin 124 Salâvat-ý ?erif, 10 binlerce Yasin-i ?erif, bin 27 Hatim-i ?erif, Kur'an’dan 10 binlerce kýsa süreler okunduðu açýklandý.

Programda önce Kürtçe daha sonra Türkçe bir konuþma yapan Faysal Aslan, dünya üzerinde Müslümanlarýn kanlarýnýn çok döküldüðüne deðinerek artýk buna dur denmesinin gerektiðinin altýný çizdi.

Aslan, “Peygamberi tanýmayan Allah’ý tanýmayan insanlar ancak kendi gibi inanlara zulüm eder. Ancak mazlumun hakkýný yer ve ancak adaletsizlik yapar.” ifadelerini kullandý.

Mazlumlarýn içinde bulunduðu duruma tarihin de þahit olduðunun altýný çizen Aslan, "Ýslam coðrafyasýnýn her tarafýna bakýn, Her tarafta Müslüman kaný akmakta. Her tarafta ezilmekteyiz. Her gün ortalama bin Müslüman katlediliyor. Bunun sorumlusun tüm insanlardýr.

Biz önderlerimiz, rehberlerimiz, yöneticilerimizi Allah’ýn yoluna davet etmedikçe, onlardan Peygambere uymalarýný istemediðimiz müddetçe bu þeyler baþýmýza gelmeye devam edecektir." diye konuþtu.

‘Bizim kurtuluþumuz ancak peygamberimizin yolundan gitmekle olur’

Ýnsanlýðýn kurtuluþunun ancak Hz. Muhammed’in (sav) yolunda gitmekle olacaðýna deðinen Aslan, yapýlan bütün haksýzlýklarýn, zulüm ve iþkencelerin sona ermesi ve Ýslam coðrafyasýnýn kurtuluþu Hz. Muhammed’in (sav) getirdiði davaya sahip çýkmak ve onu hayatýn her alanýnda örnek almaktan geçeceðini vurguladý.

Aslan son olarak sahabelerin hayatlarýndan kesitler vererek konuþmasýna son verdi.

Yapýlan konuþmalarýn ardýndan Grup Rahmet sanatçýlarýnýn seslendirdiði ilahi ve ezgilere iþtirak eden Hoþap halký sýk sýk tekbir ve salavatlar getirdi.

Program Mustafa öztunç'un yaptýðý dua ile son buldu.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR