Yapýcýoðlu: Tüm Kürtleri temsiliyete hazýrýz
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Yapýcýoðlu: Tüm Kürtleri temsiliyete hazýrýz
H?DA PAR'ýn desteklediði Diyarbakýr Baðýmsýz adayý Zekeriya Yapýcýoðlu, 7 Haziran seçimleri ve sonrasýnda kurulacak 'HDP??li veya HDP??siz bir meclis' üzerine açýklamalarda bulunarak, "Tüm Kürtleri temsiliyete hazýrýz" dedi.
06 Haziran 2015 Cumartesi 11:57
 Bu Haberi Paylaş


7 Haziran tarihinde gerçekleþtirilecek genel seçimleri ile ilgili olarak HÜDA PAR’ýn desteklediði baðýmsýz milletvekili adayý Zekeriya Yapýcýoðlu, Hür Haber'den Ahmet Beþenk'e önemli açýklamalarda bulundu.

"Tüm Kürtleri temsiliyete hazýrýz"

HDP’li ve HDP’siz bir mecliste Kürt kimliðini kimin savunacaðýný, barýþýn bedelini, LGBTÝ'lerin siyasette yer almasýný, Abdullah Öcalan için istenen talepleri, eski Diyarbakýr Müftüsü Nimetullah Erdoðmuþ’un söylemlerini ve Paralel yapý dahil bir çok konuda deðerlendirmelerde bulunan Yapýcýoðlu, "HDP barajý aþmazsa ve biz meclise gidersek dindar Kürtleri temsil edeceðiz. HDP barajý aþar veya aþmazsa da biz Meclis’e gidersek dindar Kürtleri de diðer Ýslami kesimleri de en iyi þekilde temsil etme ve onlarýn sesi olmaya çalýþacaðýz. Ama eðer HDP barajý aþmazsa seçilmiþ olduðumuz il itibari ile HÜPAR’ýn desteklemiþ olduðu adaylardan biriyim. Adaylarýmýz da Kürdistan bölgesinden adaylar. Ben inanýyorum ki, Kürtleri temsil etme noktasýnda halkýmýz ciddi bir fark göreceklerdir. Biz þu iddiadayýz, þimdiye kadar Kürtlerin temsilcisi olduklarýný iddia eden kiþiler, Kürtlerin taleplerinden çok örgütsel talepleri dile getirmiþ ve bunu da Kürtlerin talebi gibi göstermiþlerdir. Gerçekten bizi desteklemiþ olsun, olmasýn nerede bir talep varsa onu dillendirme noktasýnda sýkýntý çekmeyeceðiz. Aday olduðumuz yerlerde seçilirsek talepleri nasýl dikkate aldýðýmýzý herkes görecektir. Gezdiðimiz yerlerde vatandaþlarýn talebini alýyoruz. Eðer seçilirsek seçim bölgemizi ziyaret edeceðiz. Ýnsanlarýmýzýn sorunlarýný öðrenip, bunu raporlaþtýrýp gündeme getireceðiz. Hiçbir parti tek baþýna Kürtlerin temsilcisi olamaz. Buna bizlerde dahiliz. Ama temsiliyet noktasýnda bizler Kürtleri en iyi þekilde temsil etmeye çalýþacaðýz." dedi.

Yapýcýoðlu'nun yaptýðý deðerlendirmelerin tamamýný okumak için týklayýn...


  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR