Yazýlý Basýn Muhteþem Etkinliði Nasýl Gördü?
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Yazýlý Basýn Muhteþem Etkinliði Nasýl Gördü?
Peygamber Sevdalýlarý Platformu??nun, dün Diyarbakýr Newroz meydanýnda takdire þayan bir ihtiþamla düzenlediði Kutlu Doðum etkinliði, Yeni Akit ve Diriliþ Postasý dýþýndaki gazetelerin 1. sayfalarýnda yer verilmediði görüldü.
21 Nisan 2015 Salı 02:10
 Bu Haberi Paylaş


iyarbakýr halký, dün 1 milyonun üstünde insanýn toplana bileceði kapasiteye sahip Newroz Meydanýný doldurarak Hz. Muhammed (sav)'e olan sevgisini, O’nun öðretilerine olan baðlý olduðunu bir kez daha kanýtlayarak adýný Ýslam tarihine altýn harflerle yazdýrmayý baþardý.

Türkiye'de ve yurt dýþýnda büyük takdir toplayan etkinlik, Yeni Akit ve Diriliþ Postasý dýþýnda  Türkiye’deki yazýlý basýn tarafýndan görülmedi. 1. Sayfalarýný magazin haberleriyle dolduran Hürriyet, Milliyet, Vatan, Haber Türk, Akþam, Sabah gibi gazetelerin büyük bir ihtiþamla gerçekleþen ve Dünyaya çok önemli mesajlarýn verildiði Kutlu Doðum etkinliðine birinci sayfalarýnda yer vermemesi normal karþýlanýrken, Yeni ?afak, Yeni Asya, Milat, Milli Gazete, Vahdet gibi gazetelerin söz konusu Peygamber Sevdalýlarý’nýn organize ettiði etkinlik olunca Cumhuriyet, Zaman, Bugün ve Taraf Gazetesiyle yollarýnýn kesiþmesi dikkat çekici bulundu.

Etkinliði iç sayfalarýnda veren Aydýnlýk Gazetesi, haberi, "Hüda-par dan kutlu doðum mitingi" þeklinde bir baþlýkla verirken, Tarihi etkinliðe 13. sayfada yer ayýran Akþam Gazetesi ise, "Kutlu Doðum mitinginde 350 bin kiþi" baþlýðýný kullandý.

Gazete Haber Türk, 1 milyona yakýn Peygamber Sevdalýsýnýn katýldýðý Kutlu Doðum mitingini, "Kutlu Doðum'a yüz bin kiþi" baþlýðýyla okurlarýna eksik aktarýrken, BirGün gibi gazetelerin Peygamber Sevdalýsý Diyarbakýr halkýna "gerici" diyerek hakaret ettiði görüldü.

Nuh Albayrak'ýn Genel Yayýn yönetmenliðini yaptýðý Star Gazetesi, etkinliði mübarek üç aylar haberiyle birleþtirerek 21. sayfada yer verdi. 10. sayfada etkinlik haberini veren Vahdet Gazetesi, "Onbinlerce sevdalý Peygamberi andý" diyerek, Milyonlarýn Peygamber aþkýný 1. sayfada vermemekle kalmadý, iç sayfada katýlým sayýsýný az göstermeye çalýþtý.  (Hürseda Haber)

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR