Yetim-Der Piknikte Yetimlerle Buluþtu
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Yetim-Der Piknikte Yetimlerle Buluþtu
Yetim-Der, 'Bir Yetimi de Sen Sevindir' kampanyasý kapsamýnda 300'den fazla yetimi aileleri ile beraber pikniðe götürerek yüzlerini güldürdü.
23 Nisan 2017 Pazar 17:20
 Bu Haberi Paylaş


Yetim Öksüz ve Maðdurlar ile Dayanýþma ve Yardýmlaþma Derneði (Yetim-Der), "Bir Yetimi de Sen Sevindir" kampanyasý kapsamýnda Diyarbakýr'da 300'den fazla yetimi, aileleriyle beraber pikniðe götürdü.

Kayapýnar ilçesinde bulunan bir tesise getirilen yetim çocuklarýn, kimi top oynadý, kimisi þiþme oyun parkýnda keyifli anlar yaþardý kimisi de satranç oynayýp, hayvanat bahçesini gezdi.

Yapmýþ olduklarý piknik organizesi hakkýnda bilgilendirmelerde bulunan Yetim-Der Baðlar Ýlçe Temsilcisi Vedat Bilge, 300'den fazla yetim aileyi pikniðe getirdiklerini belirtti.

Pikniðe gelen yetim ailelerin arasýnda Sur ilçesinde meydana gelen çatýþmalarýn maðdur ettiði ailelerin de bulunduðunu ifade eden Yetim-Der Baðlar Ýlçe Temsilcisi Bilge, yetimleri her yýl piknikte bir araya getirdiklerini söyledi.

Yetim çocuklarýnýn sevincinin kendi sevinçleri olduðunu dile getiren Bilge, “Yetim-Der olarak geçen yýl baþlattýðýmýz yetimleri güldürme pikniklerini geleneksel hale getireceðiz. Bir hayýrseverin desteðiyle yetim çocuklarý pikniðe getirdik. Çocuklar burada güzel bir þekilde eðlenip, oynuyorlar. Onlarýn bu sevinçleri karþýsýnda biz daha çok seviniyoruz. Çünkü yetimin sevinci bizim sevincimizdir.” dedi.

“Yetimler gülerse biz seviniriz dolasýyla, insanlýk sevinir”

Yetimin sevinmesiyle dünyanýn güleceðine vurgu yapan Bilge, “Yetim-Der olarak ‘Yetim gülerse dünya güler' sloganýný kullanýyoruz. Yani bu yetimler gülerse biz seviniriz dolasýyla, insanlýk sevinir. Biz þu anda 250-300 arasýnda yetimi pikniðe getirdik. Geçen yýl yapmýþ olduðumuz çalýþmalarda 400'e yakýn yetim çocuðu pikniðe götürmüþtük. Bu sene okullarýn devam ediyor olmasý nedeniyle 250-300 arasýnda çocuk pikniðe geldi. Pikniðe getirmiþ olduðumuz yetimlerin bir kýsmý geçen yýl Sur ilçesinde meydana gelen olaylardan dolayý göç edip, maðdur olan, evleri barklarý yýkýlmýþ ailelerdir.” ifadelerini kullandý.

Her yýl yetimlere yönelik piknik organizesi yaptýklarýný hatýrlatan Bilge, “Geçen yýl düzenlemiþ olduðumuz piknikte, yetim çocuklarýn kendi arasýnda konuþtuklarýna þahit oldum. Çocuklardan biri diðerine babasýnýn 3 yýldýr vefat ettiðini ve babasýnýn vefatýndan sonra kimsenin kendisini pikniðe götürmediðini söylüyordu. Bu çocuðun söyledikleri, bizi çok duygulandýrdý. Ýnþallah biz bu çalýþmalarýmýzý devam ettireceðiz ve yetimleri bu organizasyonlarda bir araya getireceðiz.” þeklinde konuþtu.

Pikniðe katýlan yetim çocuklar ve aileleri, Yetim-Der'in bu hizmetinden dolayý memnun olduklarýný belirttiler.

“Çocuklarýmýn daha önce böyle sevindiðini görmemiþtim”

Ýki yetim çocuk annesi Fatma Kuzu, “9 yýldýr eþim hayatýný kaybetmiþ ve iki yetim çocuðum var. Bu etkinlikler çok güzel, düzenleyenlerden Allah razý olsun. Bu etkinliklerde çocuklarýmýz seviniyor. Yetim-Der böyle etkinlikler ile bizi çok memnun ediyor. Çocuklarýmýn daha önce böyle sevindiðini görmemiþtim, imkânýmýz olmadýðý için pek pikniðe gidemiyorduk. Yetim-Der sayesinde bu mutluluðun tadýna vardýk.” dedi.

Pikniðe gelmekle mutlu olduðunu dile getiren Güzel Yutaz (12),Burada çok mutluyum, çok sevinçliyim. Herkes burada bize yardým ediyor. Babam vefat ettikten sonra annem her zaman bizi Yetim-Der'e getiriyor. Bu dernek yetim kalan çocuklar içindir, burasý yetimlerin derneðidir. Yetim-Der,  çocuklarý eðlendirmek, sevindirmek istiyor.” ifadelerini kullandý.

Pikniðin çok güzel olduðunu söyleyen Muhammet Canbey (13) ise sevincini þu sözlerle ifade etti: “Çok güzel bir etkinlik, çok mutluyum. Zýp zýplarda oynadýk. Yetim-Der bize gýda ve et yardýmý da yapýyor. Okul araç gereçlerimizi de onlar verdi. Ýkinci defadýr pikniðe katýlýyorum, çok mutluyum.”

Pikniðe katýlan çocuklardan Yusuf Kaya (11), Muhammet Tüt (13) ve Ýbrahim Eleftus(12) da piknik ile çok mutlu olduklarýný belirttiler. (M. Hüseyin Temel – ÝLKHA) 

Adil Öksüz'ün gözaltýnda kim olduðu biliniyordu

Adil Öksüz'ün gözaltýnda kim olduðu biliniyordu

Adil Öksüz'ün gözaltýnda kim olduðu biliniyordu

Adil Öksüz'ün gözaltýnda kim olduðu biliniyordu

Adil Öksüz'ün gözaltýnda kim olduðu biliniyordu

Adil Öksüz'ün gözaltýnda kim olduðu biliniyordu

Adil Öksüz'ün gözaltýnda kim olduðu biliniyordu

Adil Öksüz'ün gözaltýnda kim olduðu biliniyordu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR