Yýldýrým'dan Fýrat Kalkaný açýklamasý
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Yýldýrým'dan Fýrat Kalkaný açýklamasý
Baþbakan Binali Yýldýrým, terörün Türkiye'yi vesayet altýna almasýna asla izin vermeyeceklerini belirterek, "Terör ve þiddet Türkiye'yi demokrasimizi ve hukuk yolundaki kararlýlýðýmýzý asla sona erdiremeyecek. Terör karþýsýnda millet olarak birliðimizi ve beraberliðimizi sonuna kadar koruyacaðýz" dedi.
22 Aralık 2016 Perşembe 14:12
 Bu Haberi Paylaş
Baþbakan Binali Yýldýrým, 114'üncüsü gerçekleþtirilen Geniþletilmiþ Ýl Baþkanlarý toplantýsýnda açýklamalarda bulundu.

Yýldýrým, Türkiye'nin büyük bir mücadele içerisinde olduðunu anlatarak, "Terörle mücadelemiz hem kendi topraklarýmýz içinde hem de sýnýrlarýmýzýn ötesinde bütün þiddetiyle devam ediyor. Bu nedenle de zaman zaman þehitlerimiz oluyor. Dün maalesef Fýrat Kalkaný Harekatý çerçevesinde El Bab'ý kuþatan ve hakim yerlerini ele geçiren silahlý kuvvetlerimizin kahraman askerlerine alçak terör örgütünün pususu ve intihar saldýrýsý neticesinde 14 yiðit evladýmýzý þehit verdik, yaralýlarýmýz var. ?ehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Ailelerine ve milletimize baþsaðlýðý, gazilerimize acil þifalar Mevlam'dan niyaz ediyorum. Dünyanýn baþ belasý terör, insanlýða karþý iþlenen bir suçtur. Terörle mücadele Türkiye'nin beka mücadelesidir, varlýk mücadelesidir. Türkiye'nin birliði, beraberliði, kardeþliðinin daim olmasý adýna verilen büyük bir savaþtýr. Birlik ve bütünlüðümüzü her zaman muhafaza edeceðiz. Terörün Türkiye'yi vesayet altýna almasýna asla izin vermeyeceðiz. Terör ve þiddet Türkiye'yi demokrasimizi ve hukuk yolundaki kararlýlýðýmýzý asla sona erdiremeyecek. Terör karþýsýnda millet olarak birliðimizi ve beraberliðimizi sonuna kadar koruyacaðýz" ifadelerini kullandý.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR