Mele Muhammed-î Geverî / TÜM YAZARLAR
Sahte tepelerden inip, şefkat ırmaklarına dalalım
14 Şubat 2014 Cuma 14:52
Ne olur hiç kimse beni yanlış anlamasın, ben hiç kimsenin düşmanı değilim, Kürt olsun Türk olsun Arap olsun Fars olsun… Kim olursa olsun bizim hiçbir insana hiçbir guruba düşmanlığımız hasetimiz yoktur. Amacımız Müslümanların kendi aralarında kardeş olup insanlığa da kardeşlik konusunda örnek olmalarıdır. Haydi Kardeşler! el ele verelim kardeşliğimizi hak hukuk üzerine yeniden tesis edelim.
İnsanlığın kurban imtihanı
14 Ekim 2013 Pazartesi 11:24
Kendimizi bir sınayalım, kabilden yana mıyız? Habil’den yana mıyız? Zalim ile mazlum arasında ki bu imtihan devam etmektedir. Zalimden yana mıyız? Mazlumdan yana mıyız?
Mevlid Kandili üzerine...
23 Ocak 2013 Çarşamba 13:07
"Demokrasiye müsaade ettiniz. Sosyalizme müsaade ettiniz, Komunizme müsaade ettiniz, Laikliğe müsaade ettiniz, beşeri sistemlere müsaade ettiniz… Ne olur bana da müsaade edin, hayatınıza gireyim. Çarşınıza gireyim, pazarınıza gireyim, bankanıza gireyim, düğününüze, bayramınıza gireyim… Evinize, ailenizin giyinişini ben tavsiye edeyim… Ne olur beni dinleyin, bana tabi olun… Duymuyor musunuz?..”
İnsan Hakları Ve Veda Hutbesi - 2
14 Ocak 2013 Pazartesi 23:21
Dünya tarihinde insan hakları ile alâkalı ilk metin, Veda Hutbesi`dir. Bilindiği gibi Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem), vefatından kısa bir süre önce, Milâdî 632 yılında, Mekke`de yüz bin kadar insana Veda Hutbesi olarak bilinen tarihî bir konuşma yapmıştır. Avrupa`da ilân edilen...
İnsan hakları ve Veda Hutbesi - 1
13 Kasım 2012 Salı 00:57
Müslümanlar "kul hakkı” konusunu dünya çapında yeteri kadar ifade edememişlerdir. Halbuki ellerinde tarih boyunca insan hakları mücadelesini tevhid mücadelesine seçkin bir biçimde sürdüren peygamberlerin yaşamları ve ...
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 
SON YORUMLAR