Cizre`yi çözüm secdesinden vurdular
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Cizre`yi çözüm secdesinden vurdular
30 Aralık 2014 Salı 16:27
Cizre??de.. Hedef ne? Secde... Ben buna çözüm süreci deðil çözüm secdesi diyorum. Evlerindeki ateþi sadece Allah??a þikayet eden yüzü kýblede eskimiþ, kürt kardeþlerimizi hedef alan süreci deðil secdeyi vuruyor farkýnda mýsýnýz? Orasý Suriye deðil, Cizre.. Gazze deðil Cizre.. Sizin çocuklarýn kursaðýna namlu indiren, ölüm gazlarýný kadehte seven Esed hayvanlýðýndan ne farkýnýz kaldý? Sizin Mescidi Aksa içinde ayet kurþunlayan Ýsrail??in ayaklý leþlerinden ne farkýnýz kaldý? Böyle mi gelecek kardeþlik. ?ocuklarýný hangi eteðinin altýna saklayacaðýný þaþýrmýþ Hamile bir anneyi tarayarak mý barýþ gelecek.
Hüda kimin kan tiryakisi olduðunu görüyor!

Kalbini sýký giyin ki þeytanýn soðuðunda üþüme. Bazýlarý kan gördüðüne define bulmuþ gibi sevindi. Bozdurup bozdurup namlu ucunda harcayacaklarý beden buldular kan sarraflarý. Ýç hatlarýmýza en dahili dua “ Allah sapladýðýnýz mayýnlarý, döþeyenin ruhunda patlatsýn” .  ?u mevsimin stajyer kandan adamlarý lapa lapa ölüm yaðdýrýrken Allah þimþeðini gaddarlýðýnýza çaksýn çaksýn ki karanlýðýn kaç mazlumun kefeni olduðunu anlayasýnýz.  

Mazlumun meþalesi Halid Meþal. Ýçinde kaç Filistin aðýdýyla geldi, kaç çocuðun Dünya’ya kapalý Cennete açýk gözlerini getirdi bize, kaç annenin evlatsýz kucaðýndan selam getirdi. Yetim kursaklardan haber almak istemezsin çünkü kan yutkunmayý seversin.  O geldi sen kudurdun.. Salyaný kutsadýn. Evlere ateþ yoðurdun , o çocuklara eksik babalý evler býraktýn. Ýsrail köpekleri Cizren yandýðýnda keyifle havladýlar çünkü farksýzdýn. 

?imdi soru soralým. Bu kan þenliðinde Emniyetinden Belediyesine neden ACÝZRE kaldýnýz?  Kimse kusura bakmasýn bu kan köpeklerinin uðultusu Hamas Lideri Meþal’in evine yani evimize gelmesiydi. Allah’ýn planýný bozmak isteyen bozguncularýn yarým aðýzlarýndan sýçrattýðýna ben tesadüf demem. Halid Meþal üzerine sinen mazlum aðýtlarýný bize getirdi. Oradaki katliama ateþ deðil el açýp dua edenler, bu köpekleri kudurtuyor özeti bu.  

Cizre’de.. Hedef ne? Secde... Ben buna çözüm süreci deðil çözüm secdesi diyorum. Evlerindeki ateþi sadece Allah’a þikayet eden yüzü kýblede eskimiþ, kürt kardeþlerimizi hedef alan süreci deðil secdeyi vuruyor farkýnda mýsýnýz?  Orasý Suriye deðil, Cizre.. Gazze deðil Cizre.. Sizin çocuklarýn kursaðýna namlu indiren, ölüm gazlarýný kadehte seven Esed hayvanlýðýndan ne farkýnýz kaldý? Sizin Mescidi Aksa içinde ayet kurþunlayan Ýsrail’in ayaklý leþlerinden ne farkýnýz kaldý? Böyle mi gelecek kardeþlik. Çocuklarýný hangi eteðinin altýna saklayacaðýný þaþýrmýþ Hamile bir anneyi tarayarak mý barýþ gelecek. 

Kandilli ve Ýmralý arasýnda pinpon sürecinin faturasý daha kaç kefeni süsleyecek acaba? Hüda Parlý kardeþlerim diyorum evet kardeþlerim diye yazan ellerimden öpüyorum. Onlarýn silahý býrakan duaya sarýlan alýnlarý kardeþliðin terini atarken sen süreci de secdeyi de kurþuna diziyorsun. Yasin’i Hasan’ý Mehmet’i unutursak býrak kalbimizi ümmet kurusun! Elindeki kurban eti poþetinin içine iç ettiðin Yasin’in yaðýzlýðýný,   unutursak cayýr cayýr kurusun vicdan.. 

Baþaramayacaksýnýz! Sizi paralel gazlamayla sokaða dizen münafýk çete de duysun.  Baþaramayacaksýnýz. Bir Yasin’i balkonlardan atýp yere çakan o gaddarlýðýnýzý baþka Yasin’lerin ölüleriyle güldürmeyeceðiz. 
Ya Allah! Ya Hüda! Senin zalimlere kurduðun tuzaklar þahit olsun ki Kabiller ürüse de Habiller yürüyecek. Kardeþi kardeþe kýrdýran, kardeþine ölüm biçtiren bu cellatlardan ruhumuzu, doðumuzu temizle. Biliriz ki cennetin de büyük cehennemin de..

Esra Elönü
 elonue@gmail.com
Twitter:@elonue

 

Bu Yazi 9057 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR