?ukur Belediyesi
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
?ukur Belediyesi
01 Aralık 2015 Salı 13:55
Yýllardýr halka hizmet eden bu araçlar son bir senedir hizmette sýnýr tanýmýyorlar. Neredeyse Yüksekova??nýn her yerine çukur kazdýlar öyle ki halk evine girip çýkmakta baya bir zorluk çekiyor. Ve yaptýðý hizmetlerden ötürü belediyeye müteþekkir.(!)

Allah’ýn adýyla…

Yerel yönetimler yani belediyeler baþka bir deðiþle: halka hizmet mercii.

Halk oylamasýyla hizmeti en iyi sunacak ve en fazla hizmette bulunacaðýný iddia eden kiþi ve kurumlar seçilir.

Yüksekova halkýda yýllardýr bu þekilde hizmette yarýþan kiþi ve kurumlarý seçer. Seçimini de bilindiði üzere hiçbir baský altýnda kalmadan yapar!

Her belediyede olduðu gibi Yüksekova  belediyesinin de hizmet araçlarý bulunur. Biz bunlara iþ makinasý diyoruz. Kepçe kazýcý greyder vb.

Yýllardýr halka hizmet eden bu araçlar son bir senedir hizmette sýnýr tanýmýyorlar. Neredeyse Yüksekova’nýn her yerine çukur kazdýlar öyle ki halk evine girip çýkmakta baya bir zorluk çekiyor. Ve yaptýðý hizmetlerden ötürü belediyeye müteþekkir.(!)

Yüksekova’nýn medya gücüde gayet baþarýlý belediyeye yakýn olan yani yandaþ medya. Sürekli dezenformasyonlarla ( kasýtlý yalan haber) halký ikna ve aslolan gerçekten uzaklaþtýrmaya çalýþýyorlar. Yalan ve yanlýþ haberde gayet baþarýlý sayýlýrlar.

PKK daðda savaþýný bitirdi ve bütün daðlara bayraðýný dikti. ?imdi þehirleri de ele geçirmeye çalýþýyor. Bunu yaparken de arkasýna saklanmak için iki tür siper kullanýyor.

Bunlarda biri olan halk yani canlý kalkan olarak ifade edilen yurttaþlar(!)

Ýkincisi ise: belediyenin üstün hizmeti olan çukurlar ve barikatlar.

Geçen gün oturup çay içtiðim yaþlý bir amca þu sözleri sarf ediyordu: ‘’ bu güne kadar Yüksekova belediyesinin en iyi yaptýðý daha doðrusu yaptýðý tek hizmet çukur kazmak ve barikat kurmak oldu. Çöpleri toplama, kaldýrým taþý dizme, park yapma, altyapý çalýþmasý… Vb. hizmetlerin hiç birine Yüksekova halkýnýn ihtiyacý yokmuþ gibi. Çok mutluyuz çukur kazmada eþi benzeri olmayan bir belediyeye sahibiz!’’

 Hizmet için gelen paralarda bir þekilde kayboluyor. Eski belediye baþkaný kendisine kuzey ýraktan villa satýn alýr. ?imdiki belediye baþkaný ki kendisi þehirden ve halktan baya uzak. Her ne kadarda uyduruk ta olsa var olan ihaleleri oðluna býrakýp kaybolmayý seçmiþ. Belediye meclisi tümden hýrsýz

Yüksekova halký hizmetlerin yapýlacaðý günü bekleye dursun; bizim çukur belediyesi zimmetine daha çok para geçirmekle meþgul.

Hali hazýrda vaziyet bundan ibaret. Hýrsýz bir belediyemiz ve köstebek yuvasýný da geçip ayý inine dönen caddelerimiz onurumuzdur.(!)

Sonuç olarak Yüksekovalýlar hizmeti deðil hýrsýzý seçmiþ.

Ýþini iyi yapan hýrsýz çukur belediyesi…

  Mansur Nebioðlu - Yüksekova Ajans

 

Bu Yazi 12928 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (84) adet yorum eklenmiştir.
@"?Z Y?NETÝM"
28 Aralık 2015 Pazartesi 00:11
kimse boþuna sýzlanmasýn, oy verirken düþünecektiniz. yarýn seçim olsa yine oy verirsiniz.
daha iki ay önce bunlarý yine ödüllendirmedinizmi. öyleyse bu yakýnmalar neden.
bakýn ben de esnafým daha önceki yýllar iþyerimde bir çok insan ekmek yiyordu þimdi dükkan sadece benim masrafýmý karþýlamýyor. afrikanýn en geri kalmýþ ülkesi bizden daha modern görünüyor. çek ödenemiyor, þehir çöpten kaybolmuþ, kirlilikten havayý soluyamýyorsun, korkudan konuþamýyorsun, çeteler kol geziyor, NEYMÝ? EFENDÝ "?Z Y?NETÝM" SI...RM SENÝN ?Z Y?NETÝMÝNE
  YORUM DEVAMI
@Yapma A.v Ali
22 Aralık 2015 Salı 17:40
Yapma A.v Ali
  YORUM DEVAMI
@Adýnýz Soyadýnýz
21 Aralık 2015 Pazartesi 15:00
þu an çukurla meþkuller laf yok
  YORUM DEVAMI
@Adýnýz Soyadýnýz
21 Aralık 2015 Pazartesi 15:00
berbat bir beldiyeye sahibiz
  YORUM DEVAMI
@Adýnýz Soyadýnýz
14 Aralık 2015 Pazartesi 19:46
Hdp belediyeleri demek çöp demektir. Kir demektir.
?ukurun dibi demektir
  YORUM DEVAMI

» HDP-BARAJ - KORKU 01 Mayıs 2015 Cuma 00:03
» Samimiyet ve Ýki Yüzlülük 21 Nisan 2015 Salı 00:49


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR