PKK-BDP dün ne ise bugün de odur
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
PKK-BDP dün ne ise bugün de odur
03 Şubat 2014 Pazartesi 09:47
Temelleri Marksizm, Leninizm üzerine bina edilen PKK-BDP, fýrsat buldukça bölge Müslümanlarýna saldýrmaya devam ediyor. Son olarak Diyarbakýr??ýn Lice ilçesinde, parti tanýtým çalýþmasý yapan Hür Dava Partisi gönüllülerine saldýran PKK-BDP??li grup, yerel seçimler yaklaþtýkça saldýrýlarýnýn dozunu artýracaða benziyor.
Temelleri Marksizm, Leninizm üzerine bina edilen PKK-BDP, fýrsat buldukça bölge Müslümanlarýna saldýrmaya devam ediyor. Son olarak Diyarbakýr’ýn Lice ilçesinde, parti tanýtým çalýþmasý yapan Hür Dava Partisi gönüllülerine saldýran PKK-BDP’li grup, yerel seçimler yaklaþtýkça saldýrýlarýnýn dozunu artýracaða benziyor.


PKK-BDP’li grup, Lice’de yaptýðý saldýrýlarýn ardýndan durumu kurtarmak için ise olaylarda Müslümanlara saldýran gazeteci kýlýklý Anf ve Dicle Haber Ajansý muhabirleri marifetiyle “Hüda-Par’lýlar Yurttaþlara saldýrdý” ajitasyonunu medya yolu ile yayarak, yaptýðý saldýrýyý lehine çevirme hesaplarý yaptý. Güya Hüda- Par’lýlar seçim çalýþmasý yaptýðý Lice’ye bir araba dolusu silah ile gelmiþler ve Lice esnafa saldýrmýþlar! Her ne hikmetse insanlardan oy istemek için Lice’ye gelenler, Lice esnafýna saldýrýyor! PKK-BDP bu yalan ile bölge halkýný kandýrma hesaplarý yapýyor. Hedefe ulaþmak için her türlü sapkýn yolu meþru gören PKK-BDP bu sefer kötü þekilde tökezledi.

Ýlke Haber Ajansý olayýn görüntülerini servis etmesinin ardýndan PKK-BDP’liler sus pus oldular. Saldýrýya uðrayan Hüda-Par’lýlar, Saldýrýda yaralananlar Hüda-Par’lýlar, Saldýrýda polis kontrolündeki araçlarý yakýlanlar Hüda-Par’lýlar, daha önce Türkiye’nin deðiþik yerlerinde saldýrýya uðrayanlar Hüda-Par’lýlar, ama ne hikmetse bu saldýrýlarý lehine çeviren PKK-BDP’li gruplar..

?anlýurfa’da Büyükþehir Belediye Baþkan Adayý olan Osman Baydemir, MHP`nin seçim irtibat bürosuna düzenlenen saldýrýyla ilgili açýklama yaparak, "60 günlük zaman dilimi içerisinde tek bir partili arkadaþýmýz, tek bir fikirdaþýmýz bir baþka siyasi partiye ve partinin adayýna tek bir çakýl taþý atmayacaktýr” demiþti. Baydemir’in bu saldýrýnýn ardýndan nasýl bir tepki vereceðini çok merak ediyorum.

PKK kurulduðu günden bugüne hiçbir zaman mazlum Kürt halkýnýn tercihlerine saygý duymamýþ, kendi materyalist, komünist felsefesini, Müslüman Kürt halkýna zorla dayatmýþtýr. Müslüman Kürt halkýnýn en önemli olgusu olan namus olgusuna bile savaþ açmýþ, Kürt kadýnlarýný “Biz Kimsenin Namusu Deðiliz” dedirterek çarþý-sokak gezdirmiþtir. Daða militan olarak götürdüðü kadýn militanlarýn koynuna girmeyi bir hak saymýþ, gayri meþru çocuklarýný doðum kontrol haplarý ile katletmiþtir. PKK-BDP, Kürt kadýnýný açmak için, dinden uzaklaþmasý þart koþmuþ, kadýnlarýn ancak dinden uzaklaþmayla özgür olacaðýný savunmuþtur.
Kürtlerin haklarýný savunma gayesi ile kurulan PKK-BDP, Müslüman bölge halkýna zulüm noktasýnda rejim ile ortak paydada yer alarak, çizgisini net olarak ortaya koymuþtur.

Bundan sonra BDP-PKK’nin yapacaðý en akýllý davranýþ, kirli ellerini bölge Müslümanlarýnýn üzerinden çekmesidir. Müslüman bölge halký olaylarý görüyor ve olaylar hakkýndaki takdirini yerel seçimlerde Hüda-Par’a oy vererek ortaya koyacaktýr.

Nurullah Ýkbal / Hürseda
 
Bu Yazi 9385 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 

SON YORUMLAR