Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Sahi Halep`i HÜDA PAR mı Bombaladı?
16 Aralık 2016 Cuma 23:36


Halep`te yaşanan dram ve katliam dünyanın gözleri önünde yapılırken yapılan katliamla ilgili HÜDA PAR camiasına yöneltilen suçlamalara değinmek istiyorum. Sahi Halep`i hüda par`mı bombaladı?

Rusya, Esed ve destekçileri tarafından bombalanan, kuşatılan ve ele geçirilen Halep üzerinden son 2-3 gündür Sosyal medya üzerinden HÜDA PAR camiasına yüklenen ve dün Sait Şahin`in yazdığı makaleyi çarpıtarak eleştiren ve hedefe koyan sözde İslamcılar`dan bahsetmek istiyorum.

Hizbullah ve HÜDA PAR`ın Suriye olayına bakışı bidayetinden beridir açıklamalarıyla ve duruşuyla değişmeyen vasat çizgisini koruması belli ki bazı sahtekar mücahitleri kızdırmış olmalı ki geçmişte olduğu gibi bugün de yükleniyorlar.

Hatırlanacağı gibi 28 Şubat süreciyle birlikte Hizbullah camiasına yönelik yapılan baskınlarda 20 bini bulan ferdi işkencelerden geçirilmiş, 10 binin üzerinde ferdi cezaevlerine atılmıştı. 17 Ocak 2000 tarihinde Beykoz`da yapılan baskınla Hizbullah Lideri Hüseyin Velioğlu Şehid edilmişti.

O`nun şehadeti ve akabinde Müslümanlara sürek avı başlatılmış. Bir camiaya topyekün bir savaş açılmıştı. İslami basın ve camialardan tık yoktu. Üstüne o dönemin iktidarının değirmenine su taşıyorlardı. "Terörist Hizbullah, Hizbulvahşet" gibi ifadelerle Müslümanların acılarına merhem olma yerine yaralarına tuz basıyorlardı.

Evet! En büyük darbeyi kendisine İslam adı verenlerden yedik. Bugün Suriye`de olduğu gibi…

Suriye savaşının başlamasıyla irili ufaklı yüzlerce örgütler oluştu ve Suriye`yi getirdikleri nokta ortada…Şiilerin yaptıklarını bırakın bir yana Sünni gruplardan yani bizlerden bahsetmek istiyorum.

Başta Zalim Esed`e karşı savaşan bu gruplar zamanda içinde birbirlerine karşı savaşmaya, kanlarını dökmeye ve hatta kadınları cariye alacak kadar kendi menfaatleri (Emperyalistlerin çıkarları) doğrultusunda İslam`ı kendilerince uyguladılar. Kardeşlerinin kafasını kesip videolarla dünyaya servis edecek kadar psikopat ruhlarını tatmin edercesine bu vahşetleri uyguladılar.

Gelinen noktada ABD askerlerine dokunmayan ve sadece kılıçları müslümanlara kalkan bu gruplar neyin savaşını veriyorlar?

Ekranlarda bu grupları pohpohlayarak Müslüman gençleri Suriye Kurtlar vadisine gönderen/ gitmelerine sebep olan sözde İslamcılar bu vebali kaldıramayacaksınız. Allah`a nasıl hesap vereceksiniz?

Peki  O gün İslamcılarımızdan neden ses çıkmadı bu olaylara? Mezhebinden olduğu için mi görmüyordu? Bir dönem Hizbullah hareketinin çoğunluğunun Kürtlerden müteşekkil olması ve Hizbullah`a yapılan baskılara sessiz kalmaları gibi…

HÜDA PAR kardeşiz dedikçe onlar ısrarla aksini yapmaya ve fitne yapmaya devam ediyorlar?

Bugün Müslümanlara dil uzatan sahte şövalyeler bugün bize ders vermeye kalkıyorlar.

Rehber`in şehadetiyle birlikte yakalanan katledilen Müslümanlar için ses çıkarmayan sünepelerin bugün konuşmaya hakları yoktur.

Hizbullah Cemaati, Türkiye sınırları içinde dini ve halkı için bedeller öderken (hala ödüyor) sizler ne yaptınız? İslam`ın sermayesini yemekten başka?

Müslümanlar canları ve mallarıyla bedel öderken İslam havarisi kesilen siz sahtekar mücahitler ekranlarda boy gösterip sermayelerinize sermaye attınız. Kuleler diktiniz. İktidar ortakları oldunuz.

Hizbullah Cemaati sizden davacı olması gerekirken yine de susması, sineye çekmesi ve buna rağmen sizin Hizbullah`ı suçlamaya kalkmanız ne kadar adilce? Doğru bunu ancak ADİ ler yapar.

Bu camia şu ana kadar Allah`tan başka kimseye taşeronluk yapmadı ve emperyalistlere bilerek veya bilmeyerek hizmet eden sizlerin şeytani oyunlarını bozmaya devam edecek.

Fitne çıkarmak adam öldürmekten daha kötüdür (Bakara/217)

Kalplerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak için ayetleri kendilerine göre yorumlarlar. ( Ali İmran/7) ayetleriyle şunu diyoruz;

Biz fitneden beriyiz, Kardeş kavgasından beriyiz, Müslümanın canına dokunandan beriyiz.

Şahid ol Ya Rab! Şahid ol Ya Rab! Şahid ol Ya Rab!

Doğruhaber
Bu Yazi 727 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar

SON YORUMLAR
@Ziyaretci
70 yılda kemalistlerin başaramdığını islamcı akp iktidarında başardı.
10 Kasım 2017 Cuma 11:39
@Ziyaretci
tamam talebiniz kabul gürüldü kürtlükten çıkarıldınız
03 Ekim 2017 Salı 10:32
@kurd
ALLAHINA KURBAN. ADAMSIN ADAM
25 Eylül 2017 Pazartesi 14:32
@serwxebun
kürtleri aç bırakmakla tehdit edenler bilsinler ki herşeyimizi barzaniye feda ederiz yeter ki kürdistan kurlsun bedel ne ise öder ve ödetiriz hüdaparı kürt kardeşlerinin yannda olduğu için de tebrik ederiz
23 Eylül 2017 Cumartesi 13:01
@Şex Said Seriyyelerİ
RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA BİZİ KARANLIGIN ASKERLERİNE KARŞI AYDINLIGIN ASKERİ YAPAN ALLAHA HAMD OLSUN GEREKİRSE ALLAH İÇİN MAPUKTAN DAHA YUMUŞAK GEREKİRSE ALLAH İÇİN TAŞTAN DAHA SERT OLURUZ... Şex Said Seriyyeleri.
06 Eylül 2017 Çarşamba 21:47
@kürdi
artık kürtlerin hayal kurduğu dönemler bitmiştir belki bağımsızlık için bedel ödeyecekler ama şuda kesin ödeteceklerde bunun karşısında kimse duramaz
20 Ağustos 2017 Pazar 17:05
@rojj
bağımsız kürdistan kürtlerin ana süütü gibi helaldir lazımdır artık süürgecilerde bunu anlamalı bunun önü kesilemez
20 Ağustos 2017 Pazar 17:02
@Ziyaretci
SÖZ KONUSU KÜRTLERİN BAĞIMSIZLIĞI OLUNCA "BÖLÜNMEYİ" GÜNDEME GETİRİRLER
13 Ağustos 2017 Pazar 12:32
@Ziyaretci
GORAN ABD YEMİ HİZMET EDYOR? NE BU YA
13 Ağustos 2017 Pazar 12:30
@Ziyaretci
ne zaman kürtler bağımsızlık dese birileri çıkıp " ikinci israil devleti kuruluyor" yazıklar olsun
13 Ağustos 2017 Pazar 12:28