Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Ümmetin Yetimi Kürtler
03 Kasım 2012 Cumartesi 09:01
Bir diğerleri de AKP üzerinden "Vurun abalıya! Koşun halkın kardeşlik(!) halkasına!" diye Kürtleri çözümsüzlüğü adeta klinik bir vaka haline getiren ve çözümü(!) bir halkı topyekûn İmralı sakininin ihtiraslarına/mızıkçılığına kurban eden PKK/KCK`nin kucağına itmektedir.
Bir milletin başına ancak bu kadar musibet gelir, dedirtiyor son zamanlarda yaşadıklarımız. "Ümmetin yetimi Kürtler" ibaresi ne kadar da isabetli düşmüş şu mazlum toplum için.

Değirmenin iki taşını görenler bilir. Bir an o iki taşın arasında öğütülen buğday tanesini düşünmeden edemiyor insan, yaşananlar karşısında.

Bir yandan yüz yıla yaklaşan kör, inkarcı ve asimile heveslisi laik bir idarenin ezici/işkenceci tasallutu; öte yandan kendi çalıp kendi oynayan cinsten halkın kurtuluşu adına söz sahipliğini ilan edip Kürt insanını bile kendi gündelikçi hesaplarına yem/kurban etmekten haya etmeyen marksist bir örgüt ve kuyruk kısmının horozlanması...

Umut fakirin ekmeği, derler ya! Bu hak yoksunu, özgürlüğe muhtaç halk da bir umut dahi deyip suret-i hak`tan ve dindar bir yaklaşımla meydanlara çıkıp "Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık bu yağmurlarda!" deyu haykıranlara emeğini, gözyaşını, duasını, sofrasını ve umudunu bir değil, iki değil, tam üç kez ikirciksiz, menfaatsiz, içtenlikle teslim etti.

"Çıraklık dönemi" dedi, halk " Eyvallah!" dedi. "Kalfalık dönemi" dedi, halk " İnşaallah!" dedi. "Ustalık dönemi" dedi, halk tam " Maaşallah!" derken Bremen Mızıkacıları misali " Asaruk, keserük, biçerük"lü faşist söylemler " Benim oğlum, bina okur; döner döner bina okur!" tespitine taş çıkaran ırkçı nakaratlar halka derin bir of/üf karışımı bir "İllallah!" çektirdi ki bir zulmün "ah!"ı ancak böyle yükselir yücelere.

Kim doğru yolda diye düşünürken bu mazlum halk, birileri "Yapılan bunca icraatı görmüyor musunuz?" deyip halkı AKP hükümetinin kucağına ittiler, ama rutinleşen faşist ifadeler karşısında halkın kanı donuyor. Nasıl donmasın ki? Şu etkin/yetkin(!) ağızlardan çıkan sözlerden acaba hangisinin sıcaklığı/samimiyeti(!) donan kanı tekrar çözer ki:

"Kürtçe eğitim ülkeyi böler." (Başbakan Recep Tayyip Erdoğan)

"Kürtçe eğitim olmaz!" (İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin)

"Kürtçe eğitim şeytana uymaktır!" (Burhan Kuzu/ Anayasa Profesörü)

"Kürtçe medeniyet dili değildir." (Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç)

Yüce Allah`ın Sanii ismine ayna olan renk ve dillerin farklılığına dokunma cüretini meydan okurcasına ortaya koyan bu sözlerin ne akl-ı selimle yorumlanabilir, ne iyi niyetle tevil edilebilir bir tarafı var. Hatta bu sözler, önü ve arkası ihmal edilip hedef saptırmak cinsinden cımbızla alınan ve seçilen alıntı cinsinden de değildir. Bu sözler, yetmiş milyon insanın gözünün içine baka baka söylenmiş birer kişilik ifşasıdır.

Bir diğerleri de AKP üzerinden "Vurun abalıya! Koşun halkın kardeşlik(!) halkasına!" diye Kürtleri çözümsüzlüğü adeta klinik bir vaka haline getiren ve çözümü(!) bir halkı topyekûn İmralı sakininin ihtiraslarına/mızıkçılığına kurban eden PKK/KCK`nin kucağına itmektedir. Yeni bir kucak buldum derken kanı tekrar donduran mantık yoksunu ve çöp kovası dolusu bir sürü zırva:

"Bayram yapılmayacak! Niye? Kürt halkı bunca zulüm görürken- halk dedikleri de Zerdüşt ve materyalist paça döküntüsü birkaç eli silahlı/halklar üstü liderlik- bayram mı olurmuş!"

"Okula gidilmeyecek, dükkânlar açılmayacak, taşıtlar kontak kapatacak! Peki, bu niye? Efendim, cezaevlerindeki açlık grevine destek vermeliyiz!"

Çocuklarınız özel okullarda okurken, jeeplerde safari türünden gezintiler yaparken/keyif çatarken, ağababalarınız kebap sofralarında tıkınırken gerçeklik aynasından nasıl göründüğünüze hiç dikkat ettiniz mi? Korkutmalarınız, tehditleriniz, mala ve cana saldırılarınız olmasa acaba adam yerine konulacak mısınız?

Hasıl-ı kelam, Ümmetin yetimi Kürtler, iki değirmen taşının arasında acımasızca öğütülürken zerre kadar insaftan ve insanlıktan nasiplenmiş olanların başlarını iki elinin arasına alıp çözüm adına yoruldukça yorulmaları ve çözümü İslam dışında aramanın beyhude olduğunu ilan etmesi acil ve gereklidir.

İbrahim Dağılma / Doğruhaber Gazetesi


 
Bu Yazi 3663 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
ALINTI YAZARLAR
Diğer Yazarlar
 
SON YORUMLAR
@Ziyaretci
Zizan nerde admin 😊😊
31 Ocak 2018 Çarşamba 08:54
@ali
ne bu israil düşmanlığı kürtleri öldüren bir tane siyonist mi var hep müslümanım diyenler öldüerür
14 Ocak 2018 Pazar 13:16
@ali
ne bu israil düşmanlığı kürtleri öldüren bir tane siyonist mi var hep müslümanım diyenler öldüerür
14 Ocak 2018 Pazar 13:16
@adnan yuksekova
kardeşim keşke bu iranla ilgili hiç haber yapmasanız. canları cehenneme
12 Ocak 2018 Cuma 14:49
@hüseyin rahmanlı
evet yılarca müslüman kürd halkı sırtında geçindiniz kürdistan hayalı ile evlatlarını.köylerini.canlarını .malların.ve herşeylerini aldınız yetmedi şimdi emperyalistler.siyonistlere onları jandarma yaptınız şimdde komonist fikirlerinize alet etiniz ve tıpkı diğer zalimler gibi bu mazlumların imliğine kadar indiniz bu zülüm yanınızdamı kalır sanıyorsunuz çekin artık vampir ellerinizi halkımın üstünde
11 Ocak 2018 Perşembe 14:32
@Ziyaretci
70 yılda kemalistlerin başaramdığını islamcı akp iktidarında başardı.
10 Kasım 2017 Cuma 11:39
@Ziyaretci
tamam talebiniz kabul gürüldü kürtlükten çıkarıldınız
03 Ekim 2017 Salı 10:32
@kurd
ALLAHINA KURBAN. ADAMSIN ADAM
25 Eylül 2017 Pazartesi 14:32
@serwxebun
kürtleri aç bırakmakla tehdit edenler bilsinler ki herşeyimizi barzaniye feda ederiz yeter ki kürdistan kurlsun bedel ne ise öder ve ödetiriz hüdaparı kürt kardeşlerinin yannda olduğu için de tebrik ederiz
23 Eylül 2017 Cumartesi 13:01
@Şex Said Seriyyelerİ
RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADIYLA BİZİ KARANLIGIN ASKERLERİNE KARŞI AYDINLIGIN ASKERİ YAPAN ALLAHA HAMD OLSUN GEREKİRSE ALLAH İÇİN MAPUKTAN DAHA YUMUŞAK GEREKİRSE ALLAH İÇİN TAŞTAN DAHA SERT OLURUZ... Şex Said Seriyyeleri.
06 Eylül 2017 Çarşamba 21:47